Turizm sektörünün temsilcilerinin ortak görüşü: Geçen sezon beklediğimiz İngiliz turist gelmedi. Yeni sezondan umutluyuz. Tüm hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.”

Önümüzdeki turizm sezonuna İngiltere pazarına hızlı bir giriş yapacağız. Bunun hazırlıkları tamamlandı. İngiliz turistler şimdi Antalya’ya da gelecek. İngiltere’de Antalya’ya uçak seferleri artırıldı.

İngilizler de Türkiye’den vaz geçmiyor.

Bugüne kadar yapılan rezervasyonlarda rekor kırıldığı ifade ediliyor.

İngilizler Bodrum ve Dalaman’a da doğrudan uçacak.

EasyJet, Liverpool – Dalaman uçuşlarını 2024 yılının temmuz ve ağustos aylarında yeniden haftada 5 frekansa çıkarıyor. Charter seferler de artırılıyor.

Antalya merkezli faaliyet gösteren Southwind Hava Yollarının, 2024 İngiltere uçuş programı beli oldu. Şirket, Birleşik Krallık’ın 10 kentinden Antalya’ya, bir kentinden ise Dalaman’a uçuşlar düzenleyecek.

Southwind’in 2024 Birleşik Krallık – Türkiye uçuş programı şöyle:

Glasgow – Antalya: 3 Nisan’da başlayacak olan uçuşlar haftada bir yapılacak ve ağustos sonuna kadar devam edecek.

Birmingham – Antalya: 7 Nisan’da başlayacak ve mayıs ayında kadar haftada bir, sonrasında ise haftada iki olarak devam edecek.

Bristol – Antalya: 5 Nisan’da başlayacak ve haftada bir sefer olarak icra edilecek.

Edinburg – Antalya: 7 Nisan’da başlayıp ağustos sonunda kadar devam edecek ve haftada bir sefer olarak yapılacak.

Leeds Bradford – Antalya: 1 Nisan’da başlayıp ağustos sonunda kadar haftada bir sefer olarak icra edilecek.

Liverpool – Antalya: 1 Nisan’da başlayıp ağustos sonuna kadar haftada bir frekans olarak yapılacak.

Stansted – Antalya: 29 Mart’ta haftanın 7 günü olarak yapılacak ve ağustos sonuna kadar devam edecek.

Manchester – Antalya: 6 Nisan’da haftalık bir uçuşla başlayıp mayıs sonrası haftalık iki uçuş şeklinde devam edecek. Uçuşlar ağustos sonuna kadar sürecek.

Newcastle – Antalya: 29 Mart’ta başlayacak ve haftalık bir uçuş olarak icra edilecek

Nottingham – Antalya: 29 Mart’ta başlayacak ev haftada bir olarak icra edilecek.

Stansted – Dalaman: 30 Martta haftada bir olarak başlayacak olan seferler mayıs ayından itibaren haftada üç olarak yapılacak.

İngiliz hava yolu şirketi EasyJet ve Jet2 ile İrlanda merkezli Ryanair, Türkiye uçuşlarıyla ilgili yeni kararlar aldı.

EasyJet, Liverpool – Dalaman uçuşlarını 2024 yılının temmuz ve ağustos aylarında yeniden haftada 5 frekansa çıkarıyor. Jet2 ise Belfast  - Dalaman uçuşlarını 2024 yılı itibariyle haftada 4 frekans olarak yapacak. Jet2 ayrıca, Belfast – Antalya hattındaki uçuş sayısını ise 2024’te haftada 3 olarak yapmaya başlayacak.

İrlanda merkezli bütçeli hava yolu Ryanair ise Dublin – Bodrum seferlerine haftada 2 uçuş olarak kış döneminde de devam edecek.

Özetleyelim:

İngiliz turist bizim için çok önemli. Geldiklerinde para harcıyorlar. Esnaf nefes alıyor. Otelleri dolduruyorlar. Geceleri barlarda oluyorlar. Piyasa canlanıyor. Restoranlar dolup taşıyor. Önümüzdeki sezonu dört gözle bekliyoruz. Rezervasyonlar ve uçak seferlerinin artması sezonun iyi geçeceğini gösteriyor.