Türkiye’den Yunan adalarına gidenler neredeyse rekor düzeye ulaştı. Türkiye’yi pahalı bulanlar soluğu Yunan adalarında alıyor.

Peki bunun faydası var mı?

 Hayır.

 Gerekçesini Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ açıklıyor. “Türkiye’den daha ucuz olsa da gitmeyin” diyor.

 İşte nedenleri:

 Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yunan Adaları'nda harcanacak her euronun Yunan Ordusuna yakıt ve cephane olarak gideceğini ileri sürerek, "Türkiye'den daha ucuz olsa da gitmeyin." dedi.


Kurban Bayramı tatili yaklaşırken yurttaşların bütçelerine uygun tatil arayışları da hızlandı. Türkiye'de tatil fiyatlarının el yakmasından dolayı vatandaşlar alternatiflere odaklanırken, bu alternatiflerin de en fazla öne çıkanlardan biri de Yunan Adaları. Medyada ve sosyal medya platformlarında çıkan haberlerde Yunan Adaları'nda tatil yapmanın Türkiye'den daha ucuz olduğu, oradaki esnafların turistleri kazıklamadığı yerli-yabancı ayırt etmeksizin aynı tarifeyi uyguladığı işleniyor. Bu da elbette Türkiye'den Yunan Adaları'na dönük talebi artırıyor.

Ancak artan bu talep, seküler-milliyetçi bir çizgide siyaset yapan Zafer Partisi'nin Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı rahatsız etti. Yunan Adaları'nda fiyatlar Türkiye'dekinden düşük olsa bile gitmeyin' diyen Özdağ, sosyal medya platformu X'te bir gazete kupürünü alıntılayarak şu açıklamayı yaptı:

"Böyle olsa bile lütfen unutmayın, Ege yani Adalar Denizi’nde onlarca adamız Yunan ordusunun işgali altında iken Yunan Adalarında harcayacağınız her Avro Yunan ordusuna yakıt ve cephane olarak gidecektir. İşgalci Yunan’a para aktarma, tatilini ülkende yap Bazı yurttaşlarımız bu açıklamama tepki göstermiş. Bizim esnafın kazık attığını ifade ediyorlar. Doğru, AKP’nin kötü ekonomi yönetiminin yol açtığı enflasyonist ortamdan istifade eden kazıkçılar olduğu açık. Buna karşı çıkmak, protesto etmek yurttaşlık görevi. Bunun Yunan adalarına gitmek dışında yöntemleri olabilir. Ancak ben ucuz kalamar yemekten bahsetmiyorum. Ben işgal edilen topraklarımızdan bahsediyorum. Fethiye, Bodrum, Kuşadası, Gökçeada kadar Türk olan ve Yunan ordusunun işgal ettiği, AKP’nin işgali seyrettiği adalardan bahsediyorum. Ve ucuzda olsa lezzetli de olsa işgalci ülkeye para kazandırmayı, işgal edene de edilmesini seyredene de tepkisi kalmayı doğru bulmuyorum."
Özetleyelim:

 Ümit Özdağ ülkemizde bulunan Suriyeli ve Afgan sığınmacılarına da karşı tavır sergiliyor. Suriyelilerin en kısa zamanda ülkelerine gönderilmesini istiyor. Biz de bu konularda Özdağ’ı destekliyoruz. Türk ve Türkiye düşmanlarının sinsi oyunlarının bozulması gerektiğini düşünüyoruz. Dikkat edin adı konulmamış bir işgali yaşıyoruz.

 Bugünden bu tehlike belki görülemiyor. Ancak 20-30 yıl sonra rüzgâr tersine esmeye başlayacak. Kendi yurdumuzda misafir durumuna düşeceğiz.