Geçen sezon İngiltere’den beklenen turist gelmedi. Önümüzdeki sezon İngiliz turist kaynayacak. Uçaklardaki doluluk oranı ile erken rezervasyondaki yoğunluk bunu gösteriyor. Bu nedenle Türkiye, tatil programını genişletiyor.

İngiliz tur operatörü Jet2holidays, Türkiye’ye yönelik yeni tatil paketleri sunacağını duyurdu. İngiltere’den yeni seferler düzenlenecek. Dalaman ve Bodrum’a doğrudan seferler de artırılacak. Geçenlerde Programını Genişletiyor

İngiliz tur operatörü Jet2holidays, 2024 yaz sezonu için Türkiye tatil programını genişletiyor.

Jet2holidays, 2024 yaz sezonunda Kaş ve Kalkan’a yönelik de tatil programları sunacak.

Daha önce sadece Jet2Villas üzerinden sunulan otel konaklamalı Türkiye tatili fırsatı artık Kaş ve Kalkan için de yapılabilecek.

Türkiye paket tatilleriyle Kaş ve Kalkan’ı tercih edecek müşteriler, Jet2.com’un İngiltere’deki 11 uçuş noktasından doğrudan Dalaman’a uçacak.

Jet2holidays önümüzdeki yaz sezonunun yoğun dönemlerinde Dalaman’a haftada 90’a yakın uçuş gerçekleştirecek.

Jet2holidays, Kaş ve Kalkan’da rezervasyon yapılabilecek 13 yeni otelle sözleşme imzaladı.

Satışa sunulan yeni oteller arasında Pirat Hotel, Kalkan Saray Suites ve Peninsula Gardens Hotel & Beach yer alıyor.

İngiliz tatilciler ayrıca Jet2Villas aracılığıyla Kaş ve Kalkan’a özel villa tatili rezervasyonu yaptırabilecek.

İngiliz ve İrlanda acentelerinden destek açıklamaları geldi. Gerek İngiliz gerekse İrlandalı turistler öncelikle Türkiye’yi tercih ediyor. Bu nedenle charter uçaklarına ilgi artıyor.

T.C. Londra Kültür ve Tanıtım Müdürlüğü görevine atanan Mustafa Özkaya’dan İngiliz ve İrlandalı acentelere destek açıklaması İngiliz ve İrlandalı Acentalara

T.C. Londra Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği bünyesinde Kültür ve Tanıtım Müdürlüğü’ne atanan Mustafa Özkaya; İngiliz ve İrlandalı turistlerin Türkiye turizmine yönelik önemine vurgu yaparak; tur operatörü ve acentalara destekte bulanacaklarını belirtti.

Mustafa Özkaya, İngiltere ve İrlanda’da Türkiye’ye yönelik tüm turizm tanıtım faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Özkaya, “İngiltere ve İrlanda’dan ziyaretçi sayısının her yıl hızla arttığını ve bu iki ülkenin Türkiye turizmi için büyük stratejik öneme sahip bir olduğunu” belirtti.

Mustafa Özkaya “Seyahat sektörü ortaklarımız bu başarı öyküsünün ayrılmaz bir parçası; Birleşik Krallık ve İrlanda genelindeki noktalardan uçuş ve tatil programları oluşturuyorlar; onlarla etkileşime geçmek ve onları desteklemek benim için ilk önceliklerden biri olacak” ifadelerini paylaştı.  

Özet:

Yeni turizm sezonunda Türkiye’ye İngiliz turist yağacak.