Kuzey Kore’de tatil yapmanın faturası bütçeleri zorlamıyor. Rus turist için Kuzey Kore yeni rota oldu. Sağlık turizminde de iddialı olan Kuzey Kore giderek daha çok ilgi görmeye başladı.

Kuzey Kore’yi merak edenler turlarla kişiye özel geziler düzenliyor. Turların daha ekonomik olduğu da ifade ediliyor.

Kuzey Kore Tatili Ruslara kaça mal oluyor?

Rusya ve Kuzey Kore karşılıklı olarak birbirlerine yeniden turist grupları göndermeye başladı.

İlgili açıklama Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelen Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı Aleksandr Kozlov’dan geldi. Kuzey Kore Tatili Ruslara Kaça Mal Oluyor?

İki ülke arasındaki turistik iletişim Sovyetler Birliği’nden sonra büyük oranda kesilmişti.

Kuzey Kore 2020 yılında pandemi nedeniyle turistlerin ülkeye girişini yasaklamıştı. Sınırlar yeniden 2024 yılının Şubat ayında açıldı. Rusya’dan gelen 100 kişilik ilk turist kafilesinin Pyongyang’da tatil yaptığı bildiriliyor.

Turkrus’un sia.ru ajansından aktardığı bilgiye göre Kuzey Kore plajlarında 8 günlük bir tatilin maliyeti yaklaşık 150 bin Ruble (1650 dolar).

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden Artur Muradyan pandemiden önce her yıl bin civarında Rus turistin Kuzey Kore’yi ziyaret ettiğini belirtiyor.

Muradyan, bu sayının düşük kalmasını kısa süren plaj sezonuna ve sert kurallara bağladı.

Her biri 7 gün her biri kişiye özel! Hayalinizdeki Kore turunu seçin; kültür, tarih, doğa ve daha fazlasının keyfini çıkarın. Güney Kore gezi turu.

İşte size 2024 yılı boyunca Güney Kore’nin en özel yanlarını göstermek için özenle hazırlanan o turlar:

Kişiye Özel Jeju & Seul Turu

Jeju’nun doğal harikalarını ve Seul’un kozmopolit yaşamını bir arada sunan bu tur, doğa ve şehir hayatının mükemmel uyumunu arayanlar için oldukça ideal. Doğu’nun Hawaii’si ve Doğa’nın 7 yeni harikasından biri olarak kabul edilen Jeju Adası; Küresel Jeopark, Biosfer Rezervi ve Dünya Mirası ünvanlarıyla UNESCO’nun “Üçlü Taç”ına sahip bir yer.

Güney Kore’nin 3 Başkenti: Seul, Busan, Gyeongju

Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri Seul, KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası varacağınız ülkenin ikinci büyük şehri Busan ve büyük bir kısmı UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Gyeongju; seyahatiniz sırasında size gezecek birbirinden ilginç noktalar, yapacak eğlenceli aktiviteler sunacak.

Kore’nin Güzellik Sırları

Kore güzellik ritüellerini keşfetmek ve bu ritüelleri yakından deneyimlemek için tasarlanmış bu tur, sizlere gençleşme ve tazelik vaat ediyor. Seul’de Koreli kadınların ve erkeklerin hayranlık uyandıran güzellik sırlarını öğreneceğiniz bu tura katılarak hem kültürel bir keşif hem de kişisel bir güzellik yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Kişiye Özel Seul Kültür Turu (7 Gün)

Geleneksel tapınaklardan modern sanat galerilerine kadar Seul’un zengin tarihini ve kültürel hazinelerini derinlemesine keşfetmek isteyenler için bu tur birebir. Dopdolu bir 7 gün için harekete geçme zamanı!

Kişiye Özel Seul Kültür Turu (5 Gün)

Kore’nin geleneksel sarayları ve kültür köyleri başta olmak üzere, şehrin modern yapıları, ikonik tapınakları ile eğlence, moda, alışveriş, sergi gibi tüm heyecan verici aktiviteler 5 gün boyunca sizi bekliyor.

Seul’de Kişiye Özel Sağlık Turu

Sağlıklı yaşam ve wellness kültürünü merkezine alan bu tur, Seul’un en iyi sağlık merkezlerini ziyaret etme fırsatı sunuyor. Ayrıca Gyeongbokgung Sarayı, Bucheon Hanok Köyü, Jogyesa Tapınağı, Bongeunsa Tapınağı, Lotte World Seoul Sky gibi en özel yerler de gezi listenizde yer alıyor.