CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs genel seçimlerinin ardından CHP listelerinden ilk kez seçilerek parlamentoya giren milletvekilleriyle TBMM'de görüşme gerçekleştirdi. Önümüzdeki yerel seçimleri değerlendiren Kılıçdaroğlu, sahada muhtarlar başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla yakından temas edilmesini istedi. Kılıçdaroğlu, “Düşük gelirli aileleri mutlaka ziyaret edin, CHP’nin çözüm yollarını anlatın” diye konuştu.

Kılıçdaroğlı, 60 milletvekiliyle 4 ayrı grup halinde CHP grup toplantı salonunda yapılan görüşmede, seçim gündeminin yanı sıra milletvekillerinin bölgeleriyle ilgili yaptığı bilgilendirme de yaptı.

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre, İç Anadolu, Trakya 1, Trakya 2, Doğu Anadolu ile Ege ve Akdeniz şeklinde bölgeler halinde vekillerle görüşme gerçekleştiren CHP lideri seçim sonuçlarını masaya yatırdı. Seçimlerde ortaya çıkan eksikliklere dair sahada yaşananlara dair sorunların ele alındığı görüşmelerde yerel seçimlerde daha fazla güç sarf edilmesi gerektiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN "DEVAMSIZLIK" UYARISI

Komisyonlar başta olmak üzere iktidar kanadından Meclis’e getirilen tartışmalı tekliflere karşı daha etkin mücadele verilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin devamsızlık yapmaması gerektiğini söyleyerek uyarıda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ayrıca CHP’nin son yerel ve genel seçimlerde düşük oy oranına sahip olduğu yerlerde özel ekiplerin oluşturulmasını istediği öğrenildi.

Yaz boyunca seçim bölgelerinde ve görevlendirildikleri illerde çalışma yürütecek olan milletvekilleri için geçmiş yıllarda olduğu gibi bir çalışma kampı da planlandı. Buna göre,1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılı öncesi 2 günlük bir kamp yapılacak.