Son zamanlarda elektrikli otomobillere olan talep artıyor. Öyle ki ilerleyen süreçlerde TOGG gibi birçok yerli firma da pazarda yerini alacak gibi duruyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşmasının ardından Türkiye'de otomobil üretimine başlayan markaların sayılarında da artış yaşandı. TOGG'un öncü olduğu sektörde yeni yerli markalar da gelişmeye devam ediyor. Öyle ki TOGG'dan sonra bir yerli otomobil daha satışa çıkmaya hazırlanıyor.

ELEKTRİKLİ MOTOR ÜRETİM DEVİ ŞİMDİ OTOMOBİL PİYASASINDA

TOGG'un öncü olduğu yerli elektrikli otomobil pazarına şimdiler de yeni bir isim daha giriş yaptı. Senelerdir elektrikli motor üretimi yapan RKS, artık elektrikli otomobil pazarında da kendini gösterecek.

FİYATI DUYAN İNANAMIYOR

Citroen Ami tarzında bir model geliştiren RKS, bu aracını 300.000 TL'den satışa çıkardı.

Şehir içi kullanıma uygun olan aracın hızı maksimum 45 km/s. Kullanıcılarına ortalama 70 KM'lik menzil sunan araçta ayrıca dijital gösterge de bulunuyor.

Söz konusu gösterge aynı zamanda geri dönüş kamerası işlevi de görüyor. Yani aracı geri vitese taktığınızda geri görüş kamerasıyla yola devam edebiliyorsunuz.

Aracın en zayıf noktası ise rampalarda, yük varken yüksek performans sunmaması. Ancak tek başınıza yolculuk yapıyorsanız ve önünüzde dik bir rampa bulunmuyorsa aracı rahatça sürebilirsiniz.