Yeşilcamın efsane ismi Kemal Sunal’ın aramızdan ayrılalı tam 24 sene olmuş.

24 yıl boyunca hiç unutulmadı.

Hâlâ filmleri izlenme rekorları kırıyor. Aynı film bin kere yayınlandı ama her seferinde ilk kes yayınlamıyormuş gibi  reyting rekorları kırıyor.

Bu nasıl oluyor her seferinde? Gerçekten neredeyse imkansız bir durum bu.

Usta oyuncu, Türk milletinin yediden, yetmiş yediye gönlünde nasıl bir taht kurmuş?

I M G 7361

Bu nasıl bir sevgi? 

İnanılır gibi değil.

Bende rahmetliyi tanıma şansı bulan ender magazin gazetecilerinden biriyim. 

Ölümünden sonra kızı, oğlu, eşiyle de bir birinden güzel ve özel röportajlarım oldu.

Gelelim tekrar konumuza, İşte büyük oyuncu bu hafta ölümünün 24.yılında. Merhum sanatçının eşi Gül Sunal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eşine olan büyük özlemini bakın nasıl dile getirdi.

"Birbirini gerçekten seven iki kişiden biri ölürse eğer, gerçekte ölen hayatta kalandır "

Kemaaaaallllll !!!!

Cemil Meriç böyle demiş gerçekten de öyle oluyor bil istedim….

03.07.2000 hayat durmuş bana da ben çabalıyorum ...

Çok yoruldum ..

Bu paylaşımı gören oğlu Ali Sunal, annesinin paylaşımına kayıtsız kalmadı. Babasının izinden giderek oyuncu olan Ali Sunal, annesine "Ne yorulması, torunların seninle oynamaya bayılıyor. Öyle bir şansın yok gülüm" sözleriyle karşılık verdi.

Daha sonra babaya olan özlemini bir fotoğraf ve şu yazı dizisiyle dile getirdi.

“Bugün gibi bir yaz gününden bu fotoğraf eski yazlık evimizden. Bu sene 24 yıl oldu sen gideli ve ilk defa bu sene sensiz hayatım senle geçirdiğim hayatımı geçti süre olarak. Çok özledim babam. Umarım bir yerden beni, annemi, kardeşimi, kurduğum ailemi, torunlarını görüyorsundur. Torunların gördükleri anda seni tanıyor ve çok merak ediyorlar. Onlara gücüm yettiğince tanıtacağım yaşatacağım melek dedelerini. Seni çok seviyorum babam”

I M G 7362Ardından efsane oyuncunun kızı Ezo Sunal ise babası Kemal Sunal'ı yanağında öptüğü fotoğrafa şu notu yazdı.

“Babamla beraber geçirdiğimiz son gece bir 2 Temmuz gecesiydi :beraber izlediğimiz son film de -çok iyi hatırlıyorum- 'Forrest Gump'tı. Film bittikten sonra bir sessizlik olmuştu. Filmden çok etkilenmiştik. Babamın duygulandığını fark ettikten sonra filmi düşünmeyi bırakıp onu izlemeye başlamıştım. O yüzden çok iyi hatırlıyorum o anı. Babamın duygulandığını, bir filmden etkilendiğini belki de ilk kez fark etmiştim. Ve oturup bir süre onu izlemiştim. İyi ki de öyle yapmışım. Şöyle diyordu filmde; 'Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden sana ne çıkacağını asla bilemezsin. Annem hep ilerleyebilmek için geçmişi arkanda bırakmalısın derdi.' Güzel filmdi, güzel bir andı. Müziğini de çok çok severim, bu sene de babamı bu müzikle paylaşmak istedim”.

Sunal ailesinin bu duygusal paylaşımları tüm takipçilerini duygulandırdı. Sunal ailesi her zaman, çizgisi belli, oturmasını kalkmasını, edebi bilen bir aile oldu. Usta sanatçı Kemal Sunal ölümünden önce ve sonra her zaman Türk milletine yakışan bir ailesi oldu.
Ünlüler dünyasında örnek gösterilecek ailelerin başında geliyor. 

Kemal abi 24 yıl geçti ama Türk milleti seni asla unutmadı. Hâlâ çok seviliyor ve çok izleniyorsun.
Mekanın nur olsun usta.

Sevgiyle kalın.