Dünyanın her bölgesinden espor severlerin yoğun ilgiyle takip ettiği Red Bull Campus Clutch, İstanbul’da gerçekleşen Dünya Finali’yle tamamlandı. Etkinlik kapsamında aralarında yarışmacılar, içerik üreticileri ve medya mensuplarının da bulunduğu 300’e yakın oyunsever İstanbul’a geldi. 165 yarışmacının mücadele ettiği Dünya Finali’nin kazananı ise Endonezya ekibi Team Garuda oldu. 

TURNUVA 1,3 MİLYON İZLENMEYE ULAŞTI 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Red Bull Campus Clutch’a rekor katılım gerçekleştiği açıklandı. 20 bini aşkın katılımcıyla rekor kırılan organizasyon, toplamda 1,3 milyon izlenmeyle de kendi rekorunu kırdı.   

Oyun dünyasının iki popüler ismi Alfajer ve Tarik, Red Bull Campus Clutch Dünya Finali'nde Türkiye’deki oyunseverlerle bir araya geldi. Final öncesi Red Bull takımı FUT Esports VALORANT takımının; Red Bull oyuncusu Ferit “wtcN” Karakaya, Tarik Çelik, oyun dünyasının tanıdık simaları Çiğdem “cigdemT” Türk, CombatRy ve dünyanın en iyi VALORANT takımlarından biri olarak lanse edilen Fnatic’te oynayan Türk oyuncu Alfajer’in de aralarında bulunduğu espor dünyasının bilinen isimleri ile yaptığı gösteri maçı da etkinlikte izleyicilerle buluştu. 

TARİK ÇELİK, RED BULL OYUNCUSU OLDU 

Red Bull Campus Clutch Dünya Finali’nin izleme partisi, Türkiye’de oyun dünyasının tanınan isimlerinden 2xCIV, CombatRy, Red Bull oyuncusu Ferit “wtcN” Karakaya ve Türk asıllı ABD’li yayıncı Tarik Çelik tarafından gerçekleştirildi. Çelik, etkinlikte Red Bull’un yeni oyuncusu olduğunu duyurdu. 

DHA