FourFourTwo tarafından düzenlenen liste ile dünyanın en iyi 100 stadyumu belli oldu. Listede Türkiye'den üç stadyum yer alması ise dikkat çekti.

'PAPAZIN ÇAYIRI'

Listede en yüksek dereceye giren Türk stadyumu, 33. seçilen Ülker Şükrü Saracoğlu oldu. Sarı lacivertlilerin yaklaşık 48 bin kapasiteli stadının bulunduğu Papazın Çayırı'nı, "Türk futbolunun doğduğu yer" diye nitelendiren FourFourTwo, stadın 1999 ve 2006 arasında sistematik olarak parça parça tekrar yıkılarak inşa edildiğine de dikkat çekti.

FourFourTwo, Şükrü Saracoğlu'nun bir UEFA 4. Kategori stadyumunun sahip olması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu belirtti.

RAMS PARK 47. SIRADA

Listenin 47. sırasında ise Ali Sami Yen Stadyumu var. FourFourTwo, "Yeni adıyla Rams Park, yerini aldığı efsanevi stadyumun boşluğunu doldurma gibi imkansız bir hedefe ulaşmayı başardı" yazdı.

ATATÜRK OLİMPİYAT 69. SIRADA

Listenin 69. sırasında ise Atatürk Olimpiyat Stadyumu yer aldı. FourFourTwo, efsanevi 2005 UEFA Şampiyonlar Ligi finaline atıfta bulunarak, "Buranın adını anmanız bile Liverpool taraftarlarının gözlerini doldurmaya yetecektir" ifadelerini kullandı.

kapak-008.jpg

Sosyal medyada birçok kişi, Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu'nun listede yer verilmemesine tepki gösterdi.

Listenin birinci sırasında ise Boca Juniors'ın stadı La Bombonera yer aldı.