Savaşçı, Sakarya Fırat, Küçük Kıyamet, Düşler ve Umutlar gibi birçok dizide rol alan oyuncu Merve Kayaalp Muğla'da babasına ait tabanca ile kendini vurarak öldürdü. 36 yaşında olan Merve Kayaalp'in ölümünden sonra hayatı da merak edildi. Isparta Süleyman Demirel üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olan Merve Kayaalp, özel tiyatrolarda da çalışmıştı. Peki Merve Kayaalp kimdir, dizileri hangisi? Merve Kayaalp evli mi, sevgilisi var mı?

Birçok dizide rol alan fakat Savaşçı dizisi ile geniş kitleler tarafından tanınan oyuncu Merve Kayaakp, Muğla'da babasının ruhsatlı silahı ile kendini vurarak öldürdü. Silah sesi duyan vatandaşlar hemen acil servisi arasa da artık Merve Kayaalp için çok geçti. Olay yerinde hayatını kaybeden Merve Kayaalp'in cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı.

merve-kayaalp-

MERVE KAYAALP NEDEN KENDİNİ ÖLDÜRDÜ?

Dalaman'ın Gazi Bulvarı'ndaki bir apartmanın ikinci katı balkonundan silah sesi geldiğini duyan çevredekiler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde sinema oyuncusu Merve Kayaalp'in hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Kayaalp'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

MERVE KAYAALP KİMDİR?

36 yaşındaki oyuncu, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun oldu. Merve Kayaalp, yaklaşık bir buçuk 1.5 yıl İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalıştıktan sonra özel Tiyatro olan alternatif tiyatrolara geçti.

MERVE KAYAALP HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNADI?

Kayaalp, 'Sakarya Fırat', 'Küçük Kıyamet', 'Düşler ve Umutlar', 'Elif', 'Şeref Meselesi' ve 'Savaşçı' dizilerinde rol almıştı.