İstanbul'dan tatile geldiği memleketi Balıkesir'in Gönen ilçesinde 76 gün önce kaybolan, aylardır arama çalışmaları yürütülmesine rağmen ulaşılamayan ekonomist Korhan Berzeg'in köpeğinin 2 gün önce geri dönmesi vakaya yeni bir boyut kazandırdı. Berzeg ailesinin köpeği Tina'ya GPS takılarak arama çalışmaları sürüyor.

Ekonomist Korhan Berzeg ile kaybolduktan sonra geçen salı günü eve geri dönen Tina isimli köpeği de bugün bir süre arama çalışmalarına katıldı. Berzeg için bugün sürdürülen arama çalışmalarından da sonuç alınamadı.

"BİRKAÇ GÜN DAHA ARAMA ÇALIŞMALARINA KATILACAK"

Armutlu Mahallesi Muhtarı Hamit Erman, "Sabah 09.00 saatlerinde bana köpek Tina’nın görüldüğü şeklinde haber geldi. İhbar üzerine, Tina’nın görüldüğü yere gittim. O bölgede 10 dakika arama yaptım. 100 metre ileride köpeği buldum. ‘Tina’ diye seslenince, hemen dönüp baktı. Sonra dişi mi erkek mi diye baktım. Dişi olunca o köpeğin Tina olduğundan daha da emin oldum. Sonra Tina’yı alıp onu tanıyan Gül hanımın evine götürdüm. Orada köpek, Gül hanımı tanıdı ve bahçesine girdi. Gül hanım hemen Tina’nın fotoğrafını çekti ve Angela'ya gönderdi. Angela hanım bu bizim köpek dedi ve biz de kolluk kuvvetlerine haber verdik. Sağlığı gayet iyiydi ve köpek çok heyecanlıydı. Tina, jandarma ekiplerinin arama çalışmasına yardım ediyor. Birkaç gün daha arama çalışmalarına katılacak. Ben de destek olmak için arama çalışmalarına katılıyorum" dedi.

Öte yandan, Korhan Berzeg'i arama çalışmalarına yarın sabah saat 07.00'de tekrar başlanacağı belirtildi.