Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL’lik soruyu doğru yanıtlayarak büyük bir başarıya imza atan Rabia Birsen Güvercin’in (24) hayatı değişti. Geçen yıl Kurban Bayramı’nda babasına yardım ederken kolunu kıyma çekme makinesine kaptıran ve sağ eli bilekten ampute edilen Güvercin, parayla estetik kol protezi yaptırmak istediğini açıklamıştı.

“BİR BABA OLARAK ÇOK ETKİLENDİM”

Güvercin’in bu isteğine duyarsız kalmayan Ankara’da protez üretimi yapan Kırşehirli iş insanı Mustafa Düğer (53), genç kızın masrafını ücretsiz karşılayacağını söyledi.

Düğer, “Rabia kızımızı televizyonda izledim. Açıklamalarını dinledim. Bir baba olarak çok etkilendim. Benim de onun yaşlarında bir kızım var. Bir protez kullandığını gördüm. Çok etkileyici bir konuşması oldu. Ben de bu işlerle uğraşan bir vatandaş olarak üzerime sorumluluk düştüğünü hissettim.” dedi.

“ÇOK MUTLU OLDU, BİZLER DE ÇOK MUTLU OLDUK”

Düğer, Güvercin ile görüştüğünü ve kendisine estetik kol protezini yapacağını ilettiğini belirtti.

Düğer, “Kendisine ulaştım ve bu konuyu görüştüm. Bizim tarafımızdan kendisine ücretsiz bir şekilde karşılanacağını ilettim. Çok mutlu oldu. Bizler de çok mutlu olduk.” diye konuştu.

“2-3 AY SÜRECEK VE KENDİSİNE TESLİM EDECEĞİZ”

Düğer, estetik kol protezinin yapım süresinin 2-3 ay süreceğini ve Güvercin’e teslim edeceklerini söyledi.

Düğer, “Estetik olması sebebiyle çok hassasiyet ve özen gösterilmesi gerekiyor. Rabia kızımızın istemiş olduğu, ekranda söylediği estetik kol protezini yapacağız.” dedi.

Kim Milyoner Olmak İster'de Rabia Birsen Güvercin'in 1 milyon TL’lik soruyu cevapladığı anlar Video: Kim Milyoner Olmak İster'de Rabia Birsen Güvercin'in 1 milyon TL’lik soruyu cevapladığı anlar