Kağıthane Çağlayan’da freni tutmadığı iddia edilen otomobil, sürücünün kontrolünden çıkarak önce doğalgaz kutusuna ardından da binanın girişine çarparak durabildi. Kazadan sürücü yara almadan kurtulurken, kopan doğal gaz borusundan sızan gazlar sokağa yayıldı. Binanın girişinin kapanması nedeniyle vatandaşlar bir süre içeriye giremedi.

Kaza, saat 14.00 sıralarında Kağıthane Çağlayan Enis Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre yokuş aşağıya sokakta seyreden Kenan Ağbaba’nın (49) kontrolündeki 34 VRT 54 plakalı otomobilin iddiaya göre frenleri tutmadı. Sürücünün kontrolünden çıkan araç, bir süre sonra bir binanın önündeki doğal gaz kutusuna çarptı. Araç ardından da binanın girişine çarparak durabildi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Kazada sürücü Ağbaba yara almadan kurtulurken, doğal gaz borusunun kopması sonucu sızan gazlar sokağı sardı. İGDAŞ ekiplerinin müdahalesi sonucu gaz durdurulurken, itfaiye ekipleri de çevrede önlem aldı. Kaza sonucu binanın girişinin kapanması nedeniyle vatandaşlar bir süre evlerine giremedi. Öte yandan polis ekipleri ise kazayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu.

“DİĞER ARAÇLARA VURMAKTANSA ARACI DUVARA ÇARPTIM”

Kazayla ilgili konuşan Kenan Ağbaba, “Ben aşağıya doğru gidiyordum. Oradan çıkarken arabanın frenleri tutmadı. Diğer araçlara vurmaktansa aracı duvara çarptım. O sırada yolda kimse yoktu. Evin doğal gaz borusu patladı. Ne oldu bilmiyorum ama fren patladı galiba. Fren tutmadı. Bir anda duvara vurduk” dedi.

BAŞKA BİR KAZA İSE MERKEZ MAHALLESİ'NDE YAŞANDI

Öte yandan Merkez Mahallesi Cendere Caddesi üzerinde lüks otomobille seyreden Nurten Aslan (51) ise virajı alamayarak kaldırıma çıktı. Kadın korkuluklara çarparak dereye uçmaktan kurtuldu. Kazayla ilgili polis çalışma başlattı.

Kaynak: İHA

istanbul-kagithanede-2-farkli-yerde-kaza-yasandi (1)