İstanbul'da gece saatlerinde başlayan yağmur sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Sağanak yağışa hafta sonu hazırlıksız yakalananlar köprü altlarına sığındı. Esenyurt'ta sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmurun ardından Yeşilkent Mahallesi'ndeki dere taştı. İstinat duvarı yıkıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıların ardından İstanbul'da beklenen yağmur gece saatlerinde başladı. Sabah saatlerinde de etkisini gösteren sağanak yağmur nedeniyle sokağa çıkanlardan bazıları hazırlıksız yakalandı.  Sağanak şeklinde etkili olan yağış nedeniyle hazırlıksız olanlar köprü altlarına sığındı.

ESENYURT'TA DERE TAŞTI, İSTİNAT DUVARI YIKILDI

Esenyurt'ta sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmurun ardından Yeşilkent Mahallesi'ndeki dere taştı. İstinat duvarı yıkıldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'da gece saatlerinde yağmur başladı. Sabah saatlerinde de etksini gösteren sağanak yağmur nedeniyle Esenyurt'ta dere tartıştı. İstinat duvarı çöktü.

istanbulda-saganak-yagis-etkili-oldu (1)

ARNAVUTKÖY'DE SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Arnavutköy'de sağanak yağış sonrası Arnavutköy deresi taştı, araçlar ilerlemekte zorlandı.

Günün erken saatlerinde başlayan sağanak yağışla birlikte Arnavutköy, Bolluca mahallesinden geçen Arnavutköy deresinde taşkınlar oluştu. Taşkın nedeniyle Abdullah Gül caddesinde ulaşımda aksamalar yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin taşkının önüne geçmek için tedbirler aldığı görülürken araçlar yolda ilerlemekte zorluk çekti.

istanbulda-saganak-yagis-etkili-oldu (3)

ÜSKÜDAR'DA ARITMA TESİSİNDE BİRİKEN SU CADDEYİ GÖLE ÇEVİRDİ

Üsküdar Küçüksu mahallesinde sağanak yağmur ve iddiaya göre İSKİ Atıksu Ön Arıtma Tesisi'nin kapaklarını açması nedeniyle cadde göle döndü. Sürücüler yolda ilerlemekte, yayalar ise yürümekte zorluk yaşarken, esnaf dükkanlarını su bastığını söyleyerek duruma tepki gösterdi.

İstanbul'da birkaç gündür etkisini sürdüren ve yer yer su baskınlarına neden olan yağış, Anadolu Yakası'nda belirli noktalarda da etkili oldu. Sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve iddiaya göre İSKİ Atıksu Ön Arıtma Tesisi'nin kapaklarının açılmasıyla yollar göle döndü. İSKİ Küçüksü Atıksu Ön Arıtma Tesisi'nin bulunduğu Hekimbaşı Çiftlik Caddesi'nde sürücüler ilerlemekte, vatandaşlar ise yürümekte zorluk yaşadı.Ekipler mazgalları açarak arıtma tesisinden caddeye akan ve belirli noktalarda biriken suyu tahliye etmeye çalıştı. Hekimbaşı'nda birçok işyerini de su bastı.İşyeri sahipleri her yağmur yağdığında aynı sorunların yaşandığını söyleyerek duruma tepki gösterdi.Caddede biriken su, ekiplerin 1 saat süren çalışması sonucu tahliye edildi.

istanbulda-saganak-yagis-etkili-oldu (2)

"BÜTÜN ESNAF MAĞDUR; PERİŞAN OLDUK"

Market sahibi Sinan Zeyrek hep aynı manzaranın yaşandığını söyleyerek "Bu yağmurdan dolayı hem de yağış olduğu için İSKİ kapakları açıyor hiçbir önlem almadan. Dere de tıkandığı için bu sorunu yaşıyoruz. Bütün işyerlerine su girdi. Asfalt da yüksek. İSKİ'nin çok büyük hatası var, yıllardır bu sorunu yaşıyoruz. Bütün esnaf mağdur perişan olduk. Dere yatağı olduğu için yukarıdan gelen yağmur suyu da birikiyor. Burada arıtma tesisi olduğu için kapakları açıyorlar. Su çoğalıyor çoğaldığı zaman da biz mağdur oluyoruz. Başka bir işyeri sahibi Mustafa Kopuz ise, "Dereyle ilgili değil. İSKİ biriken suyu yola veriyor. Fazlalık suyu dereye vermiyor yola veriyor bütün esnaf mağdur. Her yağmurda aynı. Derenin dibinde duruyor İSKİ. Bir şey açıp da dereye vermeyip yola veriyor bu ne saçmalık böyle. Lağım suyu pis su. Senede iki kez üç kez oluyor. Geçen sefer de 30 cm su girdi içeriye .Komple dükkanı boşalttım. Yapacak bir şey yok. Anlat anlat değişen bir şey olmuyor "dedi.