Yeni tanıtımın açılış sahnesinde, 'Herkes yer içer, hesabı Dilber öder…' ifadesine yer verildi. Başrol oyuncularından Hazar Ergüçlü'nün 'Dilber' isimli pavyon dansçısını canlandırdığı sahneler dikkat çekti. Gerçek bir pavyonda çekildiği öğrenilen sahnelerde oyuncunun, zil çalarak yaptığı dans performansı izleyenlerden tam not aldı. Hazar Ergüçlü'nün, Dilber'e hayat vermek için özel dans dersleri aldığı öğrenildi.

Diziye özel Ankara oyun havasıyla çekilen tanıtım filmi, Dilber'in hikayesi ve yolculuğuna dair merak uyandırdı. Yılmaz Erdoğan'ın hayat verdiği 'Azem Yücedağ' ile 'Dilber' arasında nasıl bir ilişki olduğu tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Ankara'daki pavyon kültürüne de yer verildiği öğrenilen dizide Dilber'e özel uyarlanan Sincanlı Erkal'ın, 'Gemileri Yakarım' şarkısı da dikkat çekti. 

 BKM Yapım imzalı İnci Taneleri dizisinin oyuncu kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan gibi güçlü isimler yer alıyor. 'Yılmaz Erdoğan'dan İnci Taneleri' dizisinin yönetmen koltuğunda ise Şenol Sönmez oturuyor.

'Yılmaz Erdoğan'dan İnci Taneleri' yakında Kanal D'de izleyiciyle buluşacak. 

DHA