İstanbul Gelişim ÜniversitesiFilistinli öğrencilere destek vermek amacıyla ‘Bağımsız Filistin’ etkinliği düzenledi. İGÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, “Bu katliama sessiz kalanları tarih unutmayacak. Hem üniversitemiz hem de Türkiye olarak İsrail devletinin yaptığı katliamı kınıyoruz ve sessiz kalmıyoruz. Üniversitemizde öğrenim gören Filistinli 208 öğrencimiz bulunuyor. Acınız, acımızdır. Sorunları ve talepleri dinlemek için bir araya geldik. Maddi ve manevi olarak tüm imkânlarımızla yanınızdayız” diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMA, EL ELE VERME ZAMANININ GELDİĞİNİ GÖSTERİYOR” 

Filistinli öğrencilerin duygu ve düşüncelerini dinleyen Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin, öğrencilerin taleplerinin de en kısa sürede çözüme ulaştırılacağını belirterek, “Filistin sadece Filistin’deki kardeşlerimizin sorunu değil, tüm insanlığın sorunu. İslam düşmanlarının İsrail katliamına sessiz kalmasına şaşırmıyoruz fakat İslam aleminin sessiz kalmasını anlamamız mümkün değil. Filistinli kardeşlerimiz, kundaktaki çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla direniyor. Bu hadise, İslam aleminin birlik ve beraberlik içinde olma, el ele verme zamanının geldiğini gösteriyor” dedi. 

DURGUN: FİLİSTİN’DE ŞANLI BİR DİRENİŞ SÖZ KONUSU 

Bütün yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen Filistin halkının başarılı bir direniş gösterdiğini ifade eden İGÜ İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Durgun, “Filistin yoğun bir bombardıman altında. Akıl almaz bir durumla karşı karşıyayız. Orta Doğu coğrafyasının devamlı bir zulüm ve sıkıntı yaşadığını görüyoruz fakat ben inanıyorum ki, karanlığın en yoğun olduğu nokta, aydınlığa en yakın olan noktadır. Gidişat bunu gösteriyor. Bugün Filistin’de şanlı bir direniş söz konusu.” dedi. 

DHA