İş süreçlerini iyileştiren, hızlandıran ve sürdürülebilirliği sağlayan teknik bilgi, dokümantasyon, eğitim, denetim, belgelendirme/değerlendirmeleri bir araya getirdiklerini belirten Yurtseven, “Proses ve ürün güvenliği yönetiminde uluslararası yönetim sistemlerini ve küresel olarak kabul görmüş standartları benimsemenin işletmeleri çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) odağında güçlü kıldığını biliyoruz. Perakendeden üretime, lojistikten gıdaya pek çok sektöre uluslararası standartlar yön veriyor. Firma olarak farklı iş ve üretim süreçlerinde bilgi birikimi olan profesyonelleri, denetçileri ve eğitmenleri iş süreçlerini iyileştirmek isteyen işletmelerle bir araya getiren bir pazaryeri olarak başladığımız yolculuğumuza, IFS Pathway Partneri, IFS onaylı eğitim merkezi ve son kazandığımız yetkinliğimiz ile de IFS onaylı belgelendirme/değerlendirme kuruluşu olarak devam ediyoruz. Çok güçlü markalara rehberlik ederek bu markaların ürün güvenliğini şeffaflaştırıyoruz” diye konuştu. 

“EĞİTİMLERLE İŞLETMELERİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YETKİNLERİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Tedarik zinciri boyunca ürün güvenliğini ve sürdürebilirliği sağlamak için şirketlere yol gösteren uluslararası standartların başında gelen IFS ve Global GAP ile yakın iş birliği içinde çalıştıklarını dile getiren Yurtseven, “İş süreçlerinde uluslararası yönetim sistemlerini benimsemek hem yasalara uyumun hem de müşteri beklentilerinin karşılanmasını sağlarken, aynı zamanda sürdürebilir ve dünyanın her yerinde geçerli sistemlere sahip olunmasını mümkün kılıyor. Alanında tecrübeli profesyonellerimiz tarafından hazırlanan dokümantasyon ve soru listeleriyle, uluslararası yönetim sistemlerini uygulayan işletmelere hız kazandırıyor, verdiğimiz eğitimlerle işletmelerin sürdürülebilirlik yetkinlerini artırmayı hedefliyoruz. IFS ile aynı zamanda ÇSY konusunda değerlendirici kuruluş olma yolundaki çalışmalarımıza da hız kazandırdık” ifadelerini kullandı. 

“FİLTRELEME ÖZELLİĞİYLE İŞLETMELERİN SİSTEMSEL KONULARA KOLAYCA ERİŞMESİNİ MÜMKÜN KILIYORUZ” 

Bilgiye erişim için dijital platformların kullanıldığını, fakat yönetim sistemleriyle ilgili doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğunun altını çizen Yurtseven, “İş yerinde hijyenden yabancı madde yönetimine, gıda sektöründe eğitim prosedüründen iyi depolama uygulamalarına, pek çok konu başlığında onlarca hazır dokümantasyona ev sahipliği yapan firmamız, farklı standartlara göre filtreleme özelliğiyle işletmelerin ihtiyaç duydukları sistemsel konulara kolayca erişmesini mümkün kılıyor. QuickCheck olarak bilinen soru listeleri, tüm denetim ve değerlendirme aşamaları dijitalleştirerek, normal şartlarda günlerce süren süreçleri tek ekrandan birkaç saat içinde yönetmeyi sağlıyor. İşletmelerin ekip arkadaşlarına görev atayabildiği, terminleri belirleyebildiği firmamız, QuickCheck özelliğiyle pazaryeri işlevinin ötesine geçerek bir süreç yönetim platformuna dönüşüyor. Markaların depo ve şube denetimlerini bu uygulama üzerinden yaparak, uygulamanın müşteri beklentilerini karşılıyor olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi. 

“HİZMETLERİMİZLE DESTEK OLMAYA VE DEĞER YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Artan nüfus, azalan kaynaklar ve iklim değişikliği sebebiyle sürdürülebilirliğin giderek daha yaşamsal olduğunu vurgulayan Yurtseven, “ÇSY ilkeleri doğrultusunda şeffaf ve güvenilir olarak yönetilen şirketler varlıklarını sürdürmeye ve kârlılıklarını artırmaya devam edecek. Tükenen kaynaklar sürdürebilir güvenli gıdaya ulaşmayı zorlaştırırken, bu sektörde de ürün güvenliği ve tedarik zincirinde şeffaf ve güvenli yönetim devreye girecek. Biz de firma olarak işletmelerimize sürdürülebilirlik yolculuklarında dokümantasyon, eğitim, denetim ve belgelendirme/değerlendirme hizmetlerimizle destek olmaya ve değer yaratmaya devam edeceğiz. Suswise IFS Global Market Programları Değerlendirici Kuruluş unvanıyla, IFS yolculuğuna adım atan ve kendini değerlendirmek isteyen tüm kuruluşların gelişimlerine katkıda bulunarak değer yaratmayı sürdürürken, IFS Akademi’de eğitimlerin sonunda verilen IFS onaylı eğitim sertifikalarıyla katılımcıları dünyanın her yerinde geçerli yetkinliği kanıtlayabilecekleri sertifika sahibi yapmayı sürdürecek” diye konuştu. 

DHA