Ülkemizdeki rekor sıcaklıkların etkisiyle birlikte vatandaşlar endişe içinde. Özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanlar için risk oluşturan bu sıcaklar, ölümlere yol açabiliyor. Meteoroloji uzmanları, bu grupları uyarmaya devam ediyor. Ancak son yayımlanan bilgilere göre, ülkemizdeki yoğun sıcaklıkların yakında sona ereceği müjdesi verildi. Afrika sıcaklarının yön değiştirmesiyle birlikte, sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.

EL NİNO BELASI GİDİYOR! SOĞUK HAVA DALGASI YOLDA

Sosyal medya hesabı üzerinden sıcaklıklarla ilgili uyarılarda bulunan ve tanınan bir isim olan Kerem Ökten, sevindirici haberi duyurdu. Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ağustos ayıyla birlikte Afrika sıcakları Batı Avrupa’ya gidecek ve Türkiye’ye serin havalar gelecek. İngiltere üzerindeki 1030 yazan yüksek basınç orada ne kadar ısrar ederse; biz o kadar kuzeyli hava akımları alırız.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ İPLE O GÜNÜ BEKLİYOR

Bu açıklamalarla birlikte, ülkemizde yaşanan yoğun sıcaklıkların yakında son bulacağı umut verici bir şekilde duyuruldu. Vatandaşlar, serin havaların gelmesiyle birlikte rahat bir nefes almayı umut ediyor.

İŞTE O PAYLAŞIM