Depremin ağır hasar verdiği Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde inşa edilen briket evlerde depremzede vatandaşlar yaşamlarına başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük hasarı alan Hatay’da depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Geçici yaşam merkezlerinin oluşturulması için yapılan çalışmalar çerçevesinde Kırıkhan ilçesinde 270 briket evin yapımı tamamlandı. Depremzede vatandaşlar da briket olan yeni yuvalarında yaşamaya başladı. Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu kentte zor günler geçiren vatandaşlar, briket evlerde rahat nefes aldı.

hataydaki-briket-evlerde-yasam-basladi (3)

“4 KİŞİLİK AİLE İÇİN ÇOK GÜZEL”

Briket evlerin 4 kişilik aile için çok iyi bir yaşam alanı olduğunu ifade ederek vatandaşlardan Beyazıt Çınkılıkılıç, “Rabbim devletimize böyle bir depremi bir daha yaşatmasın. Bizlere yardım ettikleri için halkımıza ve devletimize teşekkür ederiz. Devletimiz elinden ne geldiyse bize yardımcı oldu. Briket evler çok güzel, rahat. 4 kişilik aile için çok güzel” dedi.

Yeni yuvasını çiçekleri ile donatan Asiye Mollahasan da, “Çok güzel, çok beğendik. Çadırlardan kurtulduk, Rabbime şükür. Rabbim devletimizden razı olsun. Çok memnun olduk ve beğendik” şeklinde konuştu.

hataydaki-briket-evlerde-yasam-basladi (2)