Hem eğlenmek hem de zekanın geliştirmek için bu IQ testlerinden yardım alabilirsiniz. Algılarınızı ölçme konusunda birebir olan optik illüzyon testleri fiziksel, fizyolojik ve bilişsel alanlarda farklı etkiler gösteriyor. Optik yanılsamalar psikanaliz alanı içinde önemi veriler ortaya çıkarırken algılama süreçlerine de aydınlatıyor.

 Aşağıda verdiğimiz 2 görsel arasındaki farkları yalnızca %1'lik bir kesim 30 saniye içerisinde bulabiliyor. Siz kaç saniyede bulabileceksiniz? Gelin hep birlikte görelim…

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKLARI HEMEN BULANLAR DAHİ ÇIKIYOR

Son zamanlarda optik illüzyon testleri en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. IQ testlerinin temelinde yatan optik illüzyon testleri ile görsel hafızanızı ve algı yeteneğinizi ölçebilirsiniz. 2 resim arasındaki farkları 30 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz. Şimdi resme dikkatlice bakınız.

OPTİK İLLÜZYON TESTİ CEVABINA BAKIN

Yukarıda verdiğimiz resimde iki köpek arasındaki farkı bulabildiniz mi? Bulamadıysanız da Üzülmeyin aşağıda cevabı sizlerle paylaşıyoruz. Ancak cevabı görmeden önce bir kez daha resme bakarak eğlencenin tadını çıkartmanızı tavsiye ederiz.