Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarat çalışmaları ve J-SİHA’ların hava keşif desteği sonucunda Şırnak Uludere’de bir grup teröristin belirlendiği bölgede düzenlenen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI, KALMAYACAK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şehitlerimizin kanının yerde kalmadığı, 5 teröristin etkisiz hale getirldiğini ifade etti:

Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarat çalışmaları ve J-SİHA’ların hava keşif desteği sonucunda Şırnak Uludere’de bir grup teröristin barındığı belirlendi ve derhal operasyon başlatıldı. Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Şırnak Jandarma Bölge Komutanlıklarımızın emir komutasında, Şırnak İl Jandarma ile Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlıklarımız tarafından; Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları ve J-SİHA’ların ateş desteğinde, Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can AKDENİZ operasyonu düzenlendi. Jandarma Özel Operasyon (JOPER), Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyon devam ediyor. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayan Jandarmamızı tebrik ediyorum. TERÖR SONA ERENE KADAR MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK."

MAŞALLAH DAĞ