Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 13 Eylül 2023 tibarıyla ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4,3 milyar TL ödeme yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu ay içinde gerçekleşecek olan bu ödemelerin toplam destek tutarını 48,1 milyar TL'nin üzerine çıkardığını belirtti.

Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan desteklerle sosyal refahı önde tuttuklarını, güçlü sosyal yardım sistemini etkin bir şekilde yürüttüklerini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin büyüyen ve gelişen ekonomisinin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam ettiklerini ifade etti.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan bu ödemelerle ihtiyaç sahibi hanelere destek sağlandığını belirten Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay 4,3 milyar TL destek vereceğiz " dedi.

Ekim 2022'de eklenen Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği ile ilgili de bilgi veren Bakan Göktaş, “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize ödeme yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.