Şubat 2024’te 4000’den fazla içerikle hayata geçirilen yapay zeka destekli e-öğrenme platformu Bitely’de, teknolojiden iş ve kariyere, liderlik ve girişimcilikten biyografiye, tarihten ebeveynliğe, ekonomi ve finanstan doğa ve bilime, felsefeden psikolojiye, pazarlamadan siyasete ve kişisel gelişime kadar geniş bir yelpazede kategori seçenekleri bulunuyor. Kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyen ancak yeterli vakti olmadığını düşünenlere de hitap eden uygulama, kullanıcılarına işe giderken, eve dönerken ya da spor yaparken sesli kitap dinleme ve yeni bilgiler öğrenme imkanı sunuyor. Coşkun, “Sesli roman özetleri ve kitap özetleri sayesinde zamandan tasarruf etmek, zamanla yarışan günümüz insanı için büyük bir avantaj sağlıyor” dedi.

4000’DEN FAZLA İÇERİKLE KULLANIMA BAŞLADI

Ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri sunan uygulama, sadece kitaplara değil, aynı zamanda farklı içerik ve programlara da erişim imkanı tanıyor. Coşkun, “Bir kitap, eğitim, podcast veya benzeri içeriklerin en önemli noktalarını, ana fikirlerini, temel ipuçlarını ve ana hatlarını özet bilgi olarak kullanıcılarla buluşturuyoruz. Bu anlamda geleceğin kültürel sosyal medya platformu olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bir sesli kitap uygulamasından daha fazlası olarak, insanlar burada birbirlerinin ilgi alanlarını ve okudukları kitapları görebilecek, sosyalleşebilecekler. Bunun, daha fazla sesli kitap dinlemeye ve kişisel gelişime katkı sağlamasını umuyoruz” diyen Burak Volkan Coşkun, Bitely ile 2024 yılı sonunda milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

İHA

Editör: Ayşegül Keskin