Zaman zaman araçları kenara sürükleyen, sürücüleri yönlendiren mahalle sakinleri soruna çözüm bulunmasını istedi.

Merkez Mahallesi Fatih Sokak, kentsel dönüşüm çalışması nedeniyle sık sık trafiğe kapatıldığı için İETT otobüs şoförleri ve araç sahipleri Talimhane Sokak'ı kullanmak zorunda kalıyor. Bu sokağın bağlandığı Reşitpaşa Caddesi'ne dönmek isteyen otobüs şoförleri, kavşakta park edilen araçlar nedeniyle ilerleyemiyor. Zaman zaman küçük çaplı kazaların görüldüğü kavşakta dönüşü engelleyen otomobiller, çevredekilerin yardımı ile sürüklenerek yol açılmaya çalışılıyor. Bu sırada trafik Reşitpaşa ve Talimhane Sokak'ta uzun süre kilitleniyor. 

Hatalı park edilen aracın çekilmesine yardım edenlerden Mehmet Kılıç, gün içerisinde kilitlenen trafiği açmak ve otobüslerin dönebilmesi için müdahale etmek zorunda kaldıklarını belirterek "Geçen gün iki tahta koydum. Adamın biri bankaya gideceğini söyleyerek tahtaların üzerine park etti. Bırakıyor gidiyorlar" diye konuştu.

Körüklü otobüslerin hatalı parklar nedeniyle dönüş yapamadığını anlatan avukat Gülsün Ünal, "Kavga çıkıyor ve trafik kilitleniyor. İnsanlar işine gücüne geç kalıyor. Bizim iş yerimiz burada, trafik kilitlenince sürekli korna ve gürültü sesleri oluyor. Yetkililerden buraya bir çözüm bulmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

DHA

Editör: Ayşegül Keskin