Antalya’da yaşanan cinsel istismar davası mide bulandırdı. Şu an 19 yaşında olan mağdur, 11 yaşından itibaren 3 yıl boyunca babasının cinsel istismarına maruz kaldığını öne sürerek şikayetçi olduğunu söyledi. Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık K.Y, taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını temsilen duruşmayı takip eden avukat da sanığın en üst hadden cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti.

DAHA ÖNCE BALDIZINA DA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNMUŞ 

Avukat, sanığın geçmiş yaşantısında da eski eşine cinsel istismarda bulunup evlendiğini öne sürüp, "Sanık, baldızına da istismarda bulunan bir kişidir ve hapis cezası almıştır. Bakanlık olarak en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Mağdur psikolojik bir şiddete maruz kalmaktadır." ifadesini kullandı. Suçsuz olduğunu savunan sanık K.Y, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık K.Y'ye "çocuğuna birden çok kez cinsel istismarda bulunma" suçundan 30 yıl hapis cezası verdi. Heyet, sanığın cezasında indirime gitmedi. lirtildi.