Dört ilde çıkan orman yangınlarıyla mücadeke sürüyor. Ankara, İzmir, Adana ve Bolu’da çıkan orman yangınlarına müdahale eden ekipler, alevleri söndürmek için yoğun çaba harcıyor. İzmir’de bir kara yolu trafiğe kapatılırken, Bolu’da dumanlar gökyüzünü kapladı.

ANKARA’DA MEŞELER YAYLASI’NDA YANGIN

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Meşeler Yaylası Akyarma mevkisinde orman yangını çıktı. İhbar üzerine Orman Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri bölgeye yönlendirildi. Ekiplerin yangına karadan ve havadan müdahalesi sürüyor.

İZMİR’DE MENDERES-GÜMÜLDÜR YOLU KAPATILDI

İzmir’in Menderes ilçesi Keler Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 8 uçak, 16 helikopter, 25 arazöz, 6 su ikmal aracı, 7 dozer sevk edildi. Yangının yerleşim birimlerini tehdit etmediği, güvenlik amaçlı olarak Menderes ilçe merkezi ile Gümüldür mevkisindeki mahalleleri birbirine bağlayan kara yolunun trafiğe kapatıldığı belirtildi. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

ADANA’DA KOZAN’DA ALEVLER YÜKSELİYOR

Adana’nın Kozan ilçesi Kalkumaç Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye 4 helikopter, 2 uçak 10 arazöz ile çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler, havadan ve karadan müdahaleyle yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

BOLU’DA GEREDE-ANKARA YOLU TEHLİKEDE

Bolu’nun Gerede ilçesi, Gerede-Ankara yolu Aktaş bölgesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye ve orman işletme müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin, yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Öte yandan yangın nedeniyle oluşan yoğun duman, Gerede merkezden de görülebiliyor.

HATAY’DA ÖRTÜ YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ağaçlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle örtü yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürüldü.