Rusya Federasyonu alınan tüm önlemlere rağmen Rusların yurt dışı tatillerini engelleyemiyor. İç turizme yönelik önlemlerin ise beklendiği gibi yürümediği görülüyor.

Rus turistler yurt dışına çıkmak istiyorsa ilk tercih Türkiye oluyor. Talebin artması ile PEGAS Touristik Türkiye uçuş noktalarını artırdı. Rusya’dan gelenler istedikleri noktalara aktarmasız doğrudan uçabilecek. Türkiye için turizmde önemli gelişmeler oluyor. Ruslar Türkiye’deki tatilden vaz geçmiyor.

Bazı zengin Ruslar Bodrum’u tercih ediyor. Bu nedenle Rusya’dan Bodrum’a da doğrudan uçulabilecek. Dalaman da aynı programa dahil edildi. Rus zenginlerinin bir kısmı da lüks yatları ile Bodrum’a demir atmaya hazırlanıyor.

THY’de Rusya’dan doğrudan seferlerde devreye girecek.

PEGAS Touristik Türkiye programına 4 şehri daha ekledi… PEGAS Touristik, 2024 yaz uçuş programı kapsamında, Rusya’dan Türkiye’ye uçuş düzenleyeceği uçuş noktalarını 20 kente çıkardığını duyurdu. 

Rusya pazarının önde gelen tur operatörlerinden Pegas Touristik, yoğun talep üzerine 2024 yılı Türkiye uçuş programını bir kez daha genişlettiğini duyurdu.

Daha önce Antalya’ya Rusya’nın 16 noktasından uçuş imkanı sunacağını açıklayan PEGAS Touristik; Türkiye 2024 yaz uçuş programına aralarında Soçi ve Tübenkama’nın da (Nizhnekamsk – Tataristan Cumhuriyeti) bulunduğu 4 noktayı daha ekledi. Böylece PEGAS Touristik, şu an için Rusya’nın 20 kentinden Antalya’ya uçuş imkanı sunacak.

Alınan bu kararla PEGAS Touristik müşterileri, Southwind Airlines ve Türk Hava Yolları uçuşları ile Kaliningrad’dan Krasnoyarsk’a Rusya’nın 20 kentinden Antalya’ya direkt uçabilecek.

Uçuş programına eklenen yeni uçuş noktaları da şöyle:

PEGAS Touristik’in 2024 Yaz Antalya uçuş programına eklenen yeni noktalar ise şu şekilde: Soçi, Tübenkama (Nizhnekamsk), Mineralniye Vodı ve Volgograd

Southwind Airlines uçuşlarıyla, PEGAS Touristik’in satın aldığı blok koltuklarla 4 şehirden Antalya’ya uçuş imkanı sunulacak. Buna göre;

·        Soçi – Antalya uçuşları 27 Nisan’da başlayacak, 9 Kasım’da son erecek ve haftada 3 frekans olarak gerçekleştirilecek.

·        Mineralniye Vodı – Antalya uçuşları 26 Nisan’da başlayacak, 10 Kasım’da sona erecek ve haftada 4 uçuş gerçekleştirilecek.

·        Volgograd – Antalya uçuşları 28 Nisan’da başlayacak, 9 Kasım’da sona erecek ve haftada 3 uçuş gerçekleştirilecek.

·        Tübenkama (Nizhnekamsk) – Antalya uçuşları 25 Mayıs’ta başlayacak, 4 Kasım’da sona erecek ve haftada 2 uçuş gerçekleştirilecek.

 Rusya’nın diğer 16 kentinden ise hem Southwind Airlines hem de Türk Hava Yolları’nın uçuşlarıyla ulaşım imkanı sunulacak.

PEGAS Touristik, Rus tatilciler için Antalya’nın yanı sıra yaz aylarında Bodrum ve Dalaman’a da direkt uçuş imkanı sunacak.