Bu haftaki haberim İlham İrem. Ünlü sanatçı Temmuz 2022’de vefat etti. Başarılı sanatçının, ölümünden bugüne mirası olay oldu. Bu hafta mahkeme huzurunda açıklanan vasiyetnamede sanatçının tüm mirasını eşi Hansu İrem’e bıraktığı ortaya çıktı.

İrem’in e-mail yoluyla vasiyetname hazırladığını öğrenen sanatçının abisi Erkan Aldatmaz, kızı Güliz Aldatma Gökçadır’ın hakkı olduğunu belirterek mirasın reddi davası açtı.

Aldatmaz’ın davası devam ederken kızı da geçen gün mahkemeye başvurarak Hansu İrem’e ‘mirasın reddi’ davası açtı.

Babasının mirası reddetse dahi yasa gereği kendisinin hakkı olduğunu dilekçesinde belirten Gökçadır, amcasının vefat etmeden önce e-mail yoluyla hazırladığı vasiyetnamenin geçersiz olduğunu iddia etti.

İlhan İrem’in baskı ve zorlama ile vasiyetnameyi hazırladığını öne süren Gökçadır, sanatçının tüm malvarlığına tedbir konulmasını istedi.

Gökçadır’ın avukatları, “Hukukumuzda vasiyetname, resmi, el yazılı ve sözlü vasiyetname olmak üzere üçe ayrılır. Ünlü sanatçı İrem  tarafından hazırlandığı iddia edilen vasiyetname ise hiçbirinin şartlarını taşımamaktadır. İrem’in tüm malvarlığını eşine bırakması hayatın olağan akışına, sanatçının karakterine aykırıdır” dedi.

İlham  İrem benim de çok sevdiğim bir sanatçı. Duruşuyla, sanatıyla çok sevilen biriydi. Öldükten sonra arkasından yaşanan bu miras olayı ne kadar üzücü.

İlham  İrem  keşke ölmeden önce her şeyi zamanında yapsaydı da ardından miras kavgası yaşanmasaydı.

Bakalım bugünden sonra davada daha neler yaşanacak, ne karar çıkacak.

Haftaya görüşene kadar sevgi ve hoşgörü ile kalın.