Turistler için sadece güneş, kum, deniz yetmiyor. Otellerdeki eğlenceler de dikkate alınıyor. Rus turistler de eğlencenin kalitesine göre otel tercihlerini yapıyor. Rusya’daki operatörler Türkiye’deki en eğlenceli otelleri belirledi.

Çeşitli şovların, canlı müziğin, yıldız şarkıcıların, DJ performanslarının ve diğer etkinliklerin eksik olmadığı Türkiye'deki tatil otelleri, bu yönleriyle de Rusya'da dikkat çekiyor. Rus Tur Operatörleri Birliğinin (ATOR) bülteninde, ANEX TourCoral TravelPEGAS TouristikIntouristFUN&SUN ve TEZ Tour’dan alınan verilerle, etkinlik ve eğlencede hangi otellerin öne çıktığı derlendi.

Tur operatörlerine göre NG Phaselis BayGloria HotelsVoyage HotelsKaya HotelsBarut Hotels ve önde gelen diğer otellerde her akşam profesyonel şovlar ve konserler düzenleniyor. Otellerin eğlence etkinlikleri, kendi yapılarına ve hizmet anlayışlarına uygun olarak organize ediliyor.

ANEX Tour uzmanları ise sahne ve ışık gösterileri, festivaller ve gece partileri ile öne çıkan Port Nature Luxury Resort Hotel & SpaNirvana CosmopolitanAlva Donna Exclusive Hotel Belek ve Alva Donna World Palace Kemer; her akşam animasyon programları düzenlenen Selectum Luxury Resort ve Selectum Family Resort ile düzenli olarak dünya yıldızlarını ağırlayan Regnum Carya'ya dikkat çekiyor. Bu otele tatile gidenler Christina AguileraTom Odell ve çok sayıda ünlü sanatçının konserlerini ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Coral Travel ise, başta Xanadu Resort Belek olmak üzere, Coral Group Hotels & Resorts bünyesindeki otellerde her akşam düzenlenen kosnerlere ve şovlara dikkat çekiyor. Amfi tiyatroda Latin Amerika'dan dansçılar, Asya'dan akrobatlar, Avrupa'dan illüzyonistler sahne alıyor. Otellerde sık sık Rus sanatçılar da sahne alıyor.

TEZ Tour, akşam gösterilerini seven misafirlerine Cullinan Golf & Resort BelekRixos Premium Belek ve NG Phaselis Bay'ı öneriyor. FUN&SUN ise DJ performansları ve ünlü Rus sanatçıları konuk etmesiyle öne çıkan Rixos Sungate ve Rixos Tekirova otellerini tavsiye ediyor. FUN&SUN ayrıca, Bellis Deluxe Hotel'de tüm yaz ünlü Rus sanatçıların konserler vereceğini kaydetti.

PEGAS Touristik ise hem gece hem de gündüz bir dizi animasyonun bulunduğu Swandor Hotels & Resorts Topkapı PalaceClub Hotel Phaselis RoseClub Marco Polo, Port Nature Luxury Resort Hotel & Spa'yı öne çıkarıyor. PEGAS ayrıca, DJ performanslarının yoğun olduğu Corendon Playa KemerSorgun Akadia Luxury HotelNirvana Dolce Vita ve Akra Sorgun Tui Blue Sensatori'nin genç Ruslar arasında rağbet gördüğüne dikkat çekiyor.

Rus operatörleri, Türkiye'deki en eğlenceli otelleri şu şekilde sıralıyor:

Port Nature Luxury Resort Hotel & Spa

Royal Diwa Tekirova Resort

Regnum Carya

Club Marco Polo

Corendon Playa Kemer

Orange County Kemer Adult Only

Bellis Deluxe Hotel

Cullinan Golf & Resort Belek

NG Phaselis Bay

Sueno Hotels Deluxe Belek

Alva Donna Hotels

Rixos Hotels

Gloria Hotels

Hotels Nirvana

Kirman Hotels

Amon Hotels Belek

Adam & Eve

Bu arada Rus Havayolu şirketi Aeroflot atağa kalktı.

Rusya’nın ulusal hava yolu şirketi Aeroflot, 2023 yılıyla ilgili yolcu trafiği hacimlerinde büyüme tahminini yüzde 7’den yüzde 11’e yükseltti.

GazetemRu’nun aktardığına göre, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin ile yaptığı görüşmede konuşan Aeroflot Group CEO’su Sergey Aleksandrovsky, şirketin 2023’te 45 milyon 200 bin yolcu taşımayı planladığını belirtirken, bunun 2022’ye kıyasla yüzde 11’lik bir artış anlamına geldiğini söyledi.

Aeroflot’un daha önceki tahminlerine göre 2023 için yolcu trafiğindeki büyüme yüzde 7 olarak beklenirken, grubun yaklaşık 43,5 milyon yolcu taşıması öngörülüyordu.

Aynı adı taşıyan amiral gemisi hava yolu şirketiyle birlikte düşük maliyetli hava yolu şirketi Pobeda ve Rossiya Havayollarını birleştiren Aeroflot Group, devlet kuruluşu olarak bilinirken, devletin Aeroflot’taki hisselerin yüzde 73,8’ini kontrol ettiği, yüzde 1,2’si hazineye bağlı olduğu, yüzde 0,0001’i şirket yönetimine ve kalan yüzde 25’inin Moskova Borsasında halka açık olduğu kaydedildi.