Galatasaray Beşiktaş derbisinde 2-1 mağlup olan Beşiktaş, bu yenilgiyle ligin 9 haftasında şampiyonluk mücadelesini bitirmiş ve bu sezonu da kapatmış oldu.

Otoritesini kaybetmiş başkan, basiretsiz yönetim, istifa etmiş Şenol Güneş, hocasız, ruhsuz bir takım. Böyle bir Beşiktaş, Galatasaray derbisine başladı. Takımın başında Burak Yılmaz.

Beşiktaş, Galatasaray karşısında önceki maçlara nazaran daha derli toplu oynadı. 18 dakikada Tayfur’un vuruşunun kale direğinden dönmesi, Beşiktaş’ın en net pozisyonuydu. 26. dakikada Galatasaray’ın golü Icardi ile geldi. Beşiktaş bu dakikalarda bocalamaya başladı ve topu oyuna sokmakta zorlandı.

30. dakikada geri oynanan topta kaleci Mert Günok yatarak ceza sahası dışında topa elle müdahale etti. Bu pozisyonda Mert’in gördüğü kırmızı kart Beşiktaş’ı on kişi bıraktı. İlk devreyi Beşiktaş, bir sıfır geride ve bir kişi eksik bitirdi. İkinci devre Beşiktaş, Beşiktaş gibi bir oyun sergiledi.

On kişilik Beşiktaş, pres yaparak Galatasaray’ı oynatmadı ve pozisyonlar da bulmaya başladı. Bu baskı, 69. dakikada Chamberlain’la golü getirdi. On kişiyle beraberliği yakalayan Beşiktaş, 82. dakikada Icardi’nin penaltı golüyle maçın skorunu belirledi: 2-1.

Galatasaray, 60 dakika on kişi oynayan Beşiktaşı yenerek yoluna devam etti. Beşiktaş sezonu kapattı. TFF ve hakemler görevini yapmış oldu. Buna çanak tutan başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi alkışlıyoruz.