Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi! Binlerce kişi köprüye yürüyor

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne alana geldi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü anma törenleri için bugün saat 12:00'da çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştı.

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi! Binlerce kişi köprüye yürüyor

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne alana geldi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü anma törenleri için bugün saat 12:00'da çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştı.

15 Temmuz 2017 Cumartesi 20:38
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi! Binlerce kişi köprüye yürüyor

Son dakika 15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe kapatıldı

HALK AKIN AKIN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ'NE YÜRÜYOR

İstanbul'daki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin adresi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü! Ankara'da TBMM'deki özel oturumun tamamlanmasının ardından darbe girişiminin yıldönümü etkinliklerine İstanbul'da devam ediliyor. Anadolu Yakası'nda Altunizade sapağından itibaren büyük bir kalabalık güvenlik kontrol noktalarından geçerek törenin düzenleneceği bölgeye ilerledi. Avrupa Yakası'ndan da kafileler halinde Asya Yakası'na geçişler devam etti. 

ÜÇ KOLDAN KÖPRÜYE YÜRÜYÜŞ

Törene katılmak amacıyla Kısıklı Meydanı, Çengelköy ve Altunizade'de bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları taşıyarak köprüye doğru Milli Birlik Yürüyüşü'nü başlattı. Ellerinde Türk bayrağı ile 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyan vatandaşlar, çeşitli sloganlar attı.  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALANA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Makamı'nın yanından yürüyerek tören alanına geldi. Erdoğan'ı tören alanında İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında düzenlenen anma törenlerinden sonra İstanbul'a geldi. 

BAŞBAKAN YILDIRIM ÇENGELKÖY'DEN YÜRÜYÜŞE BAŞLADI

Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyeleri, Çengelköy'den 5 kilometre uzaklıktaki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi. Yıldırım, Çengelköy'de bekleyenlere yaptığı konuşmada, "Çok değerli Çengelköylüler, değerli hemşehrilerim, aziz İstanbullular... Şimdi hep beraber Şehitler Abidesi'ne doğru yürüyoruz. Gelecek için, istiklal için, İstikbal için, bir daha terör örgütlerinin, darbecilerin, bu ülkede her hangi bir kalkışmaya cesaret edememeleri için, birlik için, beraberlik içini, tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için, tek devlet için hep beraber yürüyoruz arkadaşlar" dedi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ TRAFİĞE KAPATILDI

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz Demokrasi v Milli Birlik Günü” etkinliklerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü öğle saatlerinden itibaren trafiğe kapatıldı.Gün boyu anma programı için hazırlıklar sürerken, polis adeta kuş uçurtmadı.  Öte yandan İstanbul'un dört bir yanından vatandaşlar köprüye gelmeye başladı.

POLİS YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA İZİN VERMEDİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürümek için Zincirlikuyu’da bir araya gelen kalabalığın köprüye gitmesine izin verilmedi. Hain darbe girişiminin yıl dönümünde, anma etkinlikleri kapsamında Avrupa yakasından Anadolu yakasına yürümek isteyen kalabalık bir grup, ellerindeki Türk bayrakları ile Zincirlikuyu’da bir araya geldi. Buradan köprüye yürümek isteyen kalabalığa, polis ekipleri izin vermedi. Polisin izin vermemesi üzerine kalabalık grup geri dönerken ekiplerin ilerleyen saatlerde yürüyüşe izin vereceği kaydedildi. 

BOMBA ARAMASI YAPILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılacak olan anma programı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Alanın yapılacağı noktalarda polis ekipleri tarafından hassas burunlu köpekler ile bomba araması yapıldı.

POLİS KÖPRÜDE KUŞ UÇURTMUYOR

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik için polis tarafından kurulan MOBESE tırı tören alanında kuş uçurtmuyor.

İstanbul Polisi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılacağı program alanında yoğun güvenlik önlemi aldı. Alan içi ve çevresinde bomba araması yapan polis ekipleri, adeta kuş uçurtmuyor. Didik didik aranan alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan MOBESE tırında izleniyor. Tır’dan İstanbul tüm noktalarındaki 6 bin 500 kamera saniye saniye izlenirken havadan canlı bağlantılı 2 helikopterinde destek verildiği öğrenildi.

HAZIRLIKLAR HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılan hazırlıklar havadan görüntülendi.

15 Temmuz hain darbe girişimin birinci yıl dönümünde, direnişin en çok yaşandığı yerlerden biri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde hazırlıklar devam ediyor.

Saat 12.00 itibariyle araç trafiğine kapatılan Köprü'de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliklerinin hazırlıkları yapılıyor. Yapılan hazırlıklar havadan da görüntülendi.

22 KAMYON TRAFİĞİ KESTİ

Darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kapatıldı. 15 Temmuz gecesi tankların çıkışını engellemek için kışlaların önüne çekilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne ait kamyonlar köprüye çıkan yolları kapattı.

Program kapsamında köprüye çıkan yolların saat 12.00’da kapatılacağı açıklanmıştı. 22 kamyon, Kartal’daki İBB ek binasından çıkarak üzerinde Türk bayraklarıyla D-100’de konvoy halinde ilerledi. 


METROBÜS GÜZEGAHLARI DEĞİŞTİ

İETT'den yapılan açıklamada, "15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kapalı olacağından İETT bazı hatlarda düzenlemeler yaptı. Ayrıca belirlenen noktalardan ring seferleri yapılacak" denildi.

İETT'den yapılan açıklama şöyle:

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden Anadolu ve Avrupa geçişler, Cumartesi günü saat 12:00'den itibaren geçişe kapatılacağından 34AS Avcılar – Söğütlüçeşme ve 34Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme metrobüs hatları; Pazar günü etkinlik bitimine kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahı, Çamlıca bağlantı yolundan Göztepe Köprüsü'ne gelerek E karayolu üzerinden Uzunçayır kavşağından dönerek Söğütlüçeşme istasyonuna gidecek. Metrobüs araçları Söğütlüçeşme – Zincirlikuyu arası geliş ve gidişlerde aynı güzergahı kullanacak.

Ring sefer yapılacak güzergahlar:

Üsküdar Marmaray – Fıstıkağacı – Bağlarbaşı - Capitol ring seferler
Üsküdar – Kuzguncuk - Astsubay Okulu ring seferler
Ayrılıkçeşme Marmaray – Karacaahmet – Zeynep Kamil – Capitol ring seferler
Uzunçayır -E5 - Altunizade ring seferler
Libadiye Alvarlızade Camii kavşağından Tünel - Altunizade ring seferler

15 ve 16 Temmuz günü sabaha kadar ek sefer yapılacak hatlar:

130A Deniz Harp Okulu - Kadıköy
11ÜS Sultanbeyli - Üsküdar
15ÇK Güzeltepe – Kısıklı - Kadıköy
15F Beykoz – Kadıköy
KM11 Aydınlı TOKİ – Ahmet Yesevi – Kartal Metro - Cevizli
KM29 Yenişehir – Marmara Ünv. Hst. – Kartal Metro
25G Sarıyer - Taksim
40 Rumeli Feneri – Garipçe - Taksim
336E Sultançiftliği - Eminönü
28YB Edirnekapı - Fatih - Beşiktaş
37YT Alibeyköy - Beyazıt
87 Topkapı – Edirnekapı - Taksim
65G Kağıthane – Gültepe - Şişli
142 Boğazköy – Avcılar Metrobüs

İŞTE ALTERNATİF YOLLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şöyle: "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yapılması planlanan etkinlikler kapsamında 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 12.00'dan itibaren etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar aşağıda belirtilmiştir.

Kapama noktası: O-1 Güney otoyolu yolu Esentepe Otobüs Duraklarından kapatılarak akım Büyükdere Caddesine ve Beşiktaş ayrımlarına yönlendirilmek suretiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne akım verilmeyecektir.

ALTERNATİFİ: Avrupa Yakasından Anadolu Yakası istikametine gitmek isteyen araç sürücüleri, Sarıyer-Levent ayrımından F.S.M. Köprüsünü ve Beşiktaş ayrımlarından Sahil Yolunu takip ederek Avrasya Tünelini kullanabilirler,

Kapama noktası :Kuzey Transit Yoldan gelen akım - TEM Çamlıca bağlantı yolu Ataşehir Yan yola verilecek, Yan yola verilen akım Ataşehir ayrımlarına yönlendirilerek Şehitler Köprüsü istikametine akım verilmeyecektir.

ALTERNATİFİ: Anadolu Yakasından Avrupa Yakasına gitmek isteyen araç sürücüleri, F.S.M Köprüsü - Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tünelini kullanabilirler,

Kapama noktası : D-100 Kuzey Karayolu ile Kadıköy Uzunçayır istikametinden gelen akım Güney Çamlıca TEM bağlantı yolu (Sabiha Gökçen Havalimanı ayrımları)'na yönlendirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne akım verilmeyecektir.

ALTERNATİFİ: Anadolu Yakasından Avrupa Yakasına gitmek isteyen araç sürücüleri, F.S.M Köprüsü- Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tünelini kullanabilirler,

Kapama noktası :Kısıklı Caddesinden (Altunizade Köprü Üstünden) D-100 Kuzey ve Güneye katılım kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Kısıklı Caddesi - Nuhkuyusu Caddesi - D-100,

Kapama noktası: Mahir İz Caddesi - Altunizade Köprü girişi - Gold Bilgisayar önü Kısıklı istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: D-100 Güney yolu,

Kapama noktası: Tophanelioğlu Caddesi ile Fahrettin Kerim Gökay Caddesi kavşağından Tünel istikameti D-100 Kuzeye katılım kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: D-100 Güney yol,

Kapama noktası : Şile yolu Libadiye kavşaktan Vecdi Diker Tüneli istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Libadiye Caddesi,Kapama noktası: Üsküdar Oymacı Sokak İle Kuşbakışı Caddesi Kavşağından Kuşbakışı Caddesi istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Oymacı Sokak - Kısıklı Caddesi,

Kapama noktası: Üsküdar Gümüşyolu Caddesi ile Kuşbakışı Caddesi Kavşağından Gümüşyolu ve Kuşbakışı Caddesi istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: İcadiye Bağlarbaşı Caddesi-Kısıklı Caddesi,

Kapama noktası :Beylerbeyinden Boğaziçi Köprüsü Kuzeye katılım kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Üsküdar Sahil Yolu - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü,

Kapama noktası :Batı Ataşehir Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu Viyadüğü istikametine katılım kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Çevreyolu Güney Yol-TEM Otoyolu,

Kapama noktası D-100 Kuzey yol Altunizade Köprüye katılım Millet Parkı istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Kısıklı Caddesi,

Kapama noktası: Alemdağ Caddesi ile Ferah Caddesi Kavşağı Kısıklı istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Alemdağ Caddesi-Bosna Bulvarı-Sütçü İmam Caddesi,

Kapama noktası :Üsküdar Fahrettin Kerim Gökay Caddesinden Bağlar Yolu Caddesi istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Üçpınarlar Caddesi-Fahrettin Kerim Gökay Caddesi,

Kapama noktası : Üsküdar Kısıklı Emniyet Sokaktan Nurbaba Sokak Kavşağı Kısıklı istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Yunus Emre Sokak,

Kapama noktası Kandilli Göksu Caddesi İle Hekimbaşı Çiftlik Caddesi Kavşağından Sahil istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Hekimbaşı Çiftlik Caddesi Ümraniye istikameti-TEM Otoyolu,

Kapama noktası : Kuleli Caddesi Askeri Lisesi önünden Beylerbeyi istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Vaniköy Caddesi-Kandilli Caddesi - Kandilli Göksu Caddesi-TEM Otoyolu,

Kapama noktası: Güzeltepe Caddesi İle Çengelköy Caddesi Kavşağından Beylerbeyi istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Güzeltepe Caddesi-Bosna Bulvarı (Natoyolu),

Kapama noktası: Prof. Dr. Beynun Akyavaş Caddesi ile Güzeltepe Caddesi Kavşağı Sahil istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Güzeltepe Caddesi-Bosna Bulvarı (Natoyolu),

Kapama noktası: Beylerbeyi Çamlıca Caddesi İle Abdullahağa Caddesi Kavşağından Sahil istikametine kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Mehmet Akif Ersoy Caddesi-Bosna Bulvarı (Natoyolu),

Kapama noktası: BEYLERBEYİ ESKİ ÇINAR SOKAK İLE ABDULLAHAĞA CADDESİ KAVŞAĞINDAN SAHİL İSTİKAMETİNE KAPATILACAKTIR.

ALTERNATİFİ: Beybostanı Sokak-Mehmet Akif Ersoy Caddesi- Bosna Bulvarı (Natoyolu),

Kapama noktası: Kuzguncuk Mahallesi Abdullahağa Caddesi Deniz Eğt. ve Öğrt. Komutanlığı önü kavşaktan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü altı tünel istikameti kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Üsküdar Paşalimanı Caddesi Harem istikameti -Avrasya Tüneli - TEM Otoyolu,

Kapama noktası: Şehitler Köprüsü Büyükdere Caddesi katılım noktası kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Şehitler Köprüsü istikametine kapatılacak, Balmumcu Kavşak'tan dönüş yaptırılıp ikinci - üçüncü köprü istikametine yönlendirilecek,

Kapama noktası: Şehitler Köprüsü Sait Çiftçi-Yıldız katılım noktası kapatılacaktır.

ALTERNATİFİ: Sait Çiftçi katılım'dan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine akım kapatılacak, Balmumcu istikametine verilerek ikinci - üçüncü köprüye yönlendirilecektir.

Not: 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü yapılması planlanan etkinlikler süresince 15 Temmuz Şehitler Köprüsü METROBÜS trafiğine de kapatılacaktır".

Son Güncelleme: 16.07.2017 01:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.