Bu hafta dikkat çeken iki tane sinema filmini kaleme alacağım. İlk filmimiz 7 yıl sonra beyazperdeye tekrardan dönen Kolpaçino serisinin son filmi olan 'Kolpacino.

 Kolpacino’dan yıllar sonra bir rekor geldi. 

İlk hafta sonu 441.251 kişi tarafından izlenerek son 3 yılın en iyi açılışını yapan komedi filmi olan fenomen seri, bu kez de ilk 10 günde 1 milyon barajını aşarak yeni bir rekora imza attı. Şafak Sezer'in kendisinin yazdığı ve başrolünde oynadığı film, 10 günde 1 milyon 38 kişi tarafından izlenerek son 4 yılda 10 gün içinde 1 milyon barajını geçen ilk komedi filmi olmayı başardı.

Benim de izlediğim Kolpacino serisinin sonu olan bu film gerek kadrosuyla gerek oyuncularıyla muhteşem bir iş çıkmış.

İkinci filmimiz ölümünden sonra bile  unutulmayan sanatçı Cem Karaca’nın hayatının anlatıldığı gerçek bir hikaye.

Cem Karaca’nın annesi, babası, aşkları ve çocuğuyla iç içe geçen bir aile portresi de sunuyor. Filmde başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Meral Çetinkaya, Melisa Döngel gibi başarılı oyuncular da rol almış.

Cem Karaca’yı canlandıran başarılı oyuncu İsmail Hacıoğlu, ekipçe çok heyecanlı olduklarını dile getirerek, "Bir kısmımız için 6 aylık bir serüven oldu bu. Bir kısmımız için de 7-8 haftada tükendi gitti. Umarım izleyenlerde tükenmeyecek bir iş olur. Bir efsaneden bahsetmeye çalıştık. Tabii ki haddimiz değil ama elimizden geldiğince çalıştık. Son söz seyircinin. Çok heyecanlıyım. Çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Hacıoğlu, çekimler sırasında her gün 2,5 saatlik özel bir makyaj yapıldığının altını çizerek, "Benim için her sahne ayrı bir anlam ifade ediyor. (Karaca'nın) Babasıyla vedalaştığı, Yasemin Hanım ile oynadığımız sahnenin benim gönlümde ayrı bir yeri var." dedi.

Gerçek bir hikaye olan 'Cem Karaca’nın Gözyaşları' filmi izlenmeye değer bir iş olmuş.

Haftaya görüşene kadar sevgi ve hoşgörüyle kalın.