Bağcılar’da 31 Mart Yerel Seçimleri’ne bir hafta ‘Kapıdan Sandığa Seçim Hattı’ adlı projesine katılmak isteyen ilçe sakinleri, araçlarıyla birlikte İnönü Mahallesi Mehmet Akif Bulvarı'nda buluştu. Boş bir alanda araçlarını sergileyen vatandaşları Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de ziyaret etti.

Özdemir, vatandaşların talepleri doğrultusunda ‘Kapıdan Sandığa Seçim Hattı’ adlı platform oluştuğunu dile getirerek, platformun isimleri toplamaya başladığını ve bine yakın aracın gönüllü olduğunu kaydetti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Bu sayının seçime kadar daha da artacağını söyleyen Özdemir, "Vatandaşlardan da platforma talepler gelmeye başladı. Bugün itibarıyla telefon numaraları da iletilecek. O numaralara yapılan her çağrıya platformdaki arkadaşlarımız cevap verip seçim günü sabahtan akşama kadar kaç vatandaşımızın sandığa gidebilmesi noktasında talebi varsa hepsini tek tek götürecek" dedi.

Seçime büyük oranda katılımın olmasını beklediklerini belirten Özdemir, "Vatandaşlarımızın 28 Mayıs'ta 87,68'lik bir katılımı olmuştu. Yüzde 11'in üzerinde vatandaşımız da sandığa gidememiş ya da gitmemişti. Şu anda burada sivil bir oluşum var. Arkadaşlarımız vatandaşlarımızın büyük oranda sandığa gitmesi için bir irade ortaya koydu” diye konuştu.

Özdemir, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların da seçim günü sandığa gidebilmesi için büyük bir çalışma yürütüldüğüne işaret ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmanın ardından Özdemir ve beraberindekiler alanda sergilenen araçları gezdi.

DHA