Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Körfez turunu izlemek için Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Mekke’ye giden Fulya Öztürk, eleştirilen 'Umre' fotoğrafıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Kendisini, bedavacı olmakla suçlayanlara sitem eden Fulya Öztürk, ''Kimseye zararım yok kimsenin parasıyla gitmedim’’ diyerek sert tepki gösterdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Körfez turunu izleyen gazeteciler arasında olan ve Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Mekke’ye giden Fulya Öztürk, Umre ziyareti yaptığını duyurdu. Öztürk’ün Erdoğan’ın uçağıyla gittiği Suudi Arabistan’da Kabe’yi ziyaret etmesi tepkilere neden oldu. Fulya Öztürk, gelen eleştirilere daha fazla dayanamadı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla herkese cevap verdi. Fulya öztürk'e kimi destek olurken, kimisi de eleştiri yağnuruna tuttu. Öztürk'e destek olan isimlerden biri gazetesi Türker Akıncı oldu

"YÜREĞİMDEN GELDİ"

Öztürk’ten ise eleştirilere şöyle yanıt verdi: “Gece 2.30 da gittim yüreğimden geldi. Otelde uyumak istemedim kalktım gittim” diyen Fulya Öztürk, şunları yazdı: ''Kimseye zararım yok kimsenin parasıyla gitmedim. Yazmazdım da sen şimdi paylaşınca yazayım dedim. Yoksa ben benim üzerimden dikkat çekmeye çalışanlara prim vermem onlar anca tweet atar.”

Gazeteci ve televizyoncu Türker Akıncı, Fulya Öztürk'e gelen eleştirilere tepki gösteren isimlerden oldu. Akıncı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  ''Görev gereği Kabe’nin yanına kadar gitmişsin. Müslümansın ve otelde uyumak yerine müsait olan bir kaç saatinde aşağıya iniyorsun ve umre yapıyorsun. Hepsi bundan ibaret. Ne kadar çok düşmanlığınız ve kininiz varmış." ifadelerini kullandı.