Evrim teorisine dayandırılan teoriye göre, negatif kan grubunu taşıyanlar insanlığın atası kabul edilen 'rhesus maymunu'nun genlerini taşımıyor. Bu anlayıştan yola çıkarak da yabancı olarak kabul ediliyorlar.

PROTEİNLERE GÖRE POZİTİF YA DA NEGATİF

Bilimsel olarak 4 kan grubu ele alınıyor. A, B, 0 ve AB gruplandırması, yüzeylerinde barındırdıkları farklı proteinlerin ölçümlerine dayandırılarak yapılıyor.

İnsanlığın yüzde 10-15'lik diliminde ise bu proteinler bulunmuyor. Buna göre de bu insanların negatif kan tipinde oldukları belirtiliyor.

NEGATİF KAN TİPİ, 35 BİN YIL ÖNCEDEN

Bazı bilim insanları negatif kan tipinin 35 bin yıl öncesine dayandığını söylüyor.

Avrupalılarda negatif kana sahip insanların oranı, yüzde 40-45 civarında. Afrika, Amerika ve Asya'da ise bu oran yaklaşık yüzde 1 seviyesinde.

KARAKTERİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Negatif kan tipinin karakteristik özelliklerine bakıldığında yüksek IQ, düşük vücut ısısı, fiziksel ve duygusal ön planda olacak şekilde yaşam, ısıya duyarlılık gibi özellikler görülüyor.

NEGATİF KAN, ÜREMEYİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR

Genel kanı ise negatif kana sahip annelerin üremesinde, bir takım sıkıntılar yaşanabildiği üstüne kurulu. Negatif bir anne pozitif bir fetüse sahip olursa vücudu onu bir tehdit olarak algılayabilip saldırıya geçebiliyor.

Yaşanan sıkıntılar nedeniyle negatif kan değerine sahip kadınlar, özel sterilize yöntemler eşliğinde çocuk sahibi olmalılar.

İnsanlığın üzerindeki etkisi ve üreme sorunları nedeniyle de negatif kan tipine sahip olanların farklı gezegenden geldiği iddiası derinleşiyor. Negatif kan tipindeki fetüsün, uzay ile bağlantısı olup olmadığı ise yorumlara bağlı olarak değişip gidiyor.