Tekne kiralama faaliyetlerinin özellikle İstanbul’da yaygın olduğunu belirten Teknevia, sektörün güncel karnesini açıklarken, kullanıcılara sundukları avantajları ve yerel pazara kattıkları yenilikleri paylaştı. İstanbul’da 700 ticari tekne bulunduğunu söyleyen Teknevia Kurucusu ve CEO’su Mert Güler, “İstanbul’daki ticari teknelerin neredeyse 150’si platformumuza kayıtlı. Bu tablo, esas faaliyet bölgemizdeki güçlü konumumuzu ortaya koyuyor” dedi.

“TEKNE KİRALAYARAK ORGANİZASYON PLANLAMAK, ÇOK DAHA UYGUN MALİYETLİ”

Tekne kiralamanın tüketiciler için ilgi çekici yanlarını paylaşan Mert Güler, “Başta İstanbullular olmak üzere, komşu illerden gelenlerin de özel günlerini kutlamak için ilk tercihi artık tekne kiralamak oluyor. Çünkü bir organizasyonun olmazsa olmazlarından yeme-içme gibi aktiviteleri, günlük kiralanan teknelerde çok uygun maliyetlere denk geliyor. Bunun yanı sıra, İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasında insanlar kalabalıktan uzaklaşırken, aynı zamanda şehir dışındaymış gibi eğlenebiliyorlar. Biz de platformumuzla herkesin bu lükse ve konfora kolay ve hızlı şekilde erişebilmesini sağlıyoruz” diye konuştu.

Güler konuya dair diğer detayları şu şekilde anlattı:

“Tüm teknelerin net fiyatlarının yıl boyu görüntülenebildiği bir platform oluşturduk. Teknevia’dan önce, sektördeki fiyatlar şeffaf bir şekilde görünmüyordu. Online olarak rezervasyon yapılmıyor, rezervasyon süreci geleneksel bir şekilde ilerlediği için turun içeriğine dair anlaşmazlıklar yaşanıyordu. Birçok resmi olmayan aracı, fahiş komisyonlar alarak hem tekne sahiplerini hem de müşterileri mağdur ediyordu. Biz de tekne kiralama pazaryerimizle bu sorunları ortadan kaldırdık. Örneğin; sektörümüze ilk online ödemeyi getirdik.”

“TEKNE KİRALAMA SÜRECİNİ GÜVENİLİR VE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR KILIYORUZ”

Mert Güler, “Kullanıcı dostu arayüze sahip tekne kiralama platformu olarak, tekne kiralama sürecini kolaylaştırarak her adımda kusursuz bir deneyim yaşatmak için çalışıyoruz. Herkese tercihlerine uygun zengin alternatifler sunuyoruz. Kullanıcıların güvenliği ve memnuniyeti için güvenilir bir ortam yaratırken, kiralama sürecini kişiselleştirebilir hale getiriyoruz. İstedikleri tarihlerde, rotalarda ve ek hizmetlerle tekne kiralamalarına olanak tanıyoruz. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında hızlı ve etkili bir şekilde destek oluyor, sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“EN POPÜLER İLK 20 UYGULAMA ARASINDAYIZ”

Sürdürülebilirlik ilkesiyle tekne kiralama sektöründe birçok yeniliğe kapı açtıklarını söyleyen Mert Güler, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Markamızla sektörde verimliliği artırıp kağıt ve zaman israfını önlüyoruz. Kiralama pazaryeri olmamız sebebiyle paylaşım ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunuyoruz. Dinamik ve genç ekibimizle kurduğumuz platformla dünyanın her yerinden kullanıcılar, pazaryerimizdeki tekneleri kiralayabiliyor. Bugüne dek 6 bin tekne kiralama işlemine aracılık ettik. İnternet sitesi ve uygulamamızın trafiği yıllık 2 milyon kullanıcıyı geçti ve 200 bin yükleme sayısına ulaştık. Seyahat kategorisinde en popüler ilk 20 uygulama arasından hiç çıkmıyoruz. Başarılarımızla, Forbes'un Avrupa’nın 30 yaş altı e-ticaret alanında takip edilen girişimciler listesine aday gösterildik. Bu rüzgarı arkamıza alarak 2024’te 10 bin tekne kiralamasına aracılık etmeyi hedefliyoruz. Teknolojiyi sektörümüze entegre ederek dönüştürmeye devam edeceğiz. 2021’de ilk adımımızı attığımız tıpkı İstanbul’daki gibi, kısa süre önce açıldığımız Ege ve Akdeniz pazarlarında da lider olmayı hedefliyoruz.”

DHA

Editör: Ayşegül Keskin