E-imza uygulamasının işletmelere birçok avantaj sağladığını belirten e-imza paketleri ve e-sertifika sağlayıcısı E-Duvar’ın Kurucu Ortağı Serdar Tur, “E-imzanın işletmelere avantajlarının başında da çalışanlara zamandan tasarruf etmelerini sağlaması geliyor. Dijitalleşen iş dünyasında sadece birkaç dakika içinde evraklar imzalanıyor ve muhatabına iletilebiliyor. Bu çalışanın mutluluğunu ve verimini artırırken ekiplerin de diğer işlerine daha fazla zaman ayırmasının önünü açıyor” dedi.

“E-İMZA ÇALIŞANLARA ZAMANDAN TASARRUF ETMELERİNİ SAĞLIYOR”

Tur, şöyle devam etti:

“Zaman günümüzde en değerli kavram. Parayı, ürünü, hammaddeyi kısacası her şeyi kaybettiğinizde tekrar elde edebiliyorsunuz. Fakat zamanı tekrar üretmek mümkün değil. E-imzanın işletmelere avantajlarının başında da çalışanlara zamandan tasarruf etmelerini sağlaması geliyor. Dijitalleşen iş dünyasında sadece birkaç dakika içinde evraklar imzalanıyor ve muhatabına iletilebiliyor. Bu çalışanın mutluluğunu ve verimini artırırken ekiplerin de diğer işlerine daha fazla zaman ayırmasının önünü açıyor.”

“E-İMZA İHTİYAÇLARINA YÖNELİK ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”

E-imza hizmetiyle tanışmayan şirketler mevcut olduğunu söyleyen Tur, “Her ne kadar sektör hızla büyüse ve bu alanda kullanıcı sayısı 7 milyonu aşmış olsa da henüz e-imza hizmetiyle tanışmayan şirketler mevcut. Bunun en temel sebebi kafa karıştırıcı gelmesi ve güvensizlik hissi. Şunu kesinlikle ifade etmeliyim ki e-imza, ıslak imza yerine geçiyor ve çok daha güvenli bir yol sunuyor. Üstelik zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlıyor. Şirket olarak, bireysel ve kurumsal kullanıcıların ıslak imza yerine geçen e-devlet tarafından onaylı e-imza ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Süreçlere dair anlık olarak bilgi verdiğimiz ve yönlendirme yaptığımız için şeffaflığı garanti ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“E-İMZA KAĞIT İSRAFINI DA ÖNLÜYOR”

Tur, “E-imza ulaşılabilir fiyatı, güvenliği, ücretsiz teknik destek ve diğer destek seçenekleri ile şirketler için vazgeçilmez bir hizmet. İş süreçlerini dijitale aktarmak isteyen bir şirketin adım atacağı ilk yer burası. Bununla birlikte e-imza ile sadece zamandan tasarruf edilmiyor. Aynı zamanda kağıt israfının da önüne geçiliyor. Çevre ve sürdürülebilirlik noktasında özel sektör ve kamunun ciddi adımlar attığı bu dönemde, e-imzanın sağladığı böylesi avantajlar göz ardı edilmemeli” diyerek, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“8 adet plaket ve 6 ödül sahibi bir marka olarak, müşteri deneyimini her zaman önceliklendiriyor, hizmet kalitemizi optimize ediyoruz. Müşterilerimize uygun fiyatlı, güvenli, hızlı teslim ettiğimiz, ücretsiz teknik destek sağladığımız kapsamlı paketlerle hizmet veriyoruz. Gelecek dönemde e-imza paketleriyle güvenli elektronik sertifika sağlayıcısı olarak sürekli gelişen sektörde öncü olmayı hedefliyoruz.”

DHA