Veliefendi Hipodromu anlamlı bir koşuya ve etkinliğe sahne oldu. İstanbul Yarışları'nda atlar bu kez kadınlar için koştu. Dünya Kadınlar Günü Koşusu'nda 3 yaşlı dişi safkan pistte boy gösterdi. 2 bin metre sentetik pistte yapılan yarışı Birol Bulut'un sahibi olduğu Look at the Star jokeyi Nevzat Avci ile kazandı. Look at the Star’ın 2.04.64’lük dereceyle kazandığı koşuda ikinciliği Real Trouble elde ederken, Beta Orionis ise üçüncü oldu.

10 atın boy gösterdiği koşuda birinciliğe ulaşan Look at the Star’ın sahibi Birol Bulut'a kupasını İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan ile Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Gülnur Gülerce birlikte verdi.

Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Gülnur Gülerce, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, "Bugün burada Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Bu vesileyle 8 profesyonel fotoğraf sanatçımız, 8 önemli kadın at sahibimizi görüntüledik ve burada fotoğrafları da misafirlerimizle sergiledik. Katılım mutluluk verici. Toplumumuzda kadınlarımıza siyasi ve sosyal farkındalık yaratmak adına önemli projelerden birini sergiliyoruz. Toplumumuzda yankı uyandıracağına inanıyorum. Ancak ortak paydamız tabii ki at ve atçılık" ifadelerini kullandı.

At sahibi Birol Bulut ise "Koşuyu kazandık, çok mutluyum. Tüm ekibime hayırlı uğurlu olsun.

Biz Bursa’dan geldik. Antrenörüm, seyisim sağ olsunlar çok inandılar. Bugün de kazandık. Benim de ilk kupam. Çok mutluyum. Nicelerine inşallah" dedi.

ANLAMLI SERGİ

Veliefendi Şeref Salonu'nda yarıştan önce "Kadınlarımızın Kadrajından Yansıyanlar" adlı fotoğraf sergisi de tanıtıldı. Misafirler, kadın fotoğrafçıların fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

Türkiye Jokey Kulübü'nün hayata geçirdiği at sevgisini yansıtan projede 8 profesyonel kadın fotoğraf sanatçısı Tuğba Kırallı, Dilek Aşkın, Elif Yılmaz, Yonca İnceoğlu, Prof. Dr. Güler Ertan, Delal Yıldız, Zehra Arslan Ceylan, Burcu Önal Yürüyen; 8 kadın at sahibi Esra Atman, Pınar Aracı Baş, Selin Dikencik, Duygu Fatura, Gülnur Gülerce, Beyhan Hadioğlu, Merve Kitapçı ve Başak Milli'yi fotoğrafladı.

İHA