$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Toplu taşıma araçlarında asayiş uygulaması

Toplu taşıma araçlarında asayiş uygulaması
  • 18.05.2017 14:29
  • 82 kez okundu

İstanbul polisi, Anadolu yakasında 14 ilçede toplu taşıma araçlarına yönelik asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Özellikle minibüsler üzerinde uygulama yapan ekipler, yolcuları ve araç sürücüleri kimlik kontrolünden geçirerek, üst araması yaptı.

İstanbul polisi, Anadolu yakasında 14 ilçede 30 uygulama noktasında 310 personel ile şehir içi toplu taşıma araçlarında asayiş uygulaması yaptı. Uygulamalar sırasında toplu taşıma aracını kullanan sürücü ve vatandaşlar, kimlik kontrolünden geçirilerek üst araması yapıldı. Minibüslerden indirilen vatandaşların kimlikleri alınarak Genel Bilgi Taraması’ndan (GBT) geçirildi.

Uygulamalarla ilgili değerlendirmede bulunan vatandaşlar, “Çok yararlı bir uygulama. Bu tip uygulamaların sık yapılması her yönden yararlı. İçinde yaşadığımız ortam itibari ile buna daha büyük ihtiyaç var. Bu konuda mesai yapan arkadaşları kutluyorum” şeklinde konuştu. Uygulama ile ilgili konuşan minibüs sürücüleri ise, “Uygulamalar iyi oldu. Büyükşehir araçlara kamera taktı ama her gün yapılsın. Araçlara her türlü insan biniyor” dedi.

İHA

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ