Sizden bir şey kaçmıyor!

Magazin ve sanat dünyasında bu haftanın (1-7 Şubat) en çok konuşulan olayları…

Sizden bir şey kaçmıyor!

Magazin ve sanat dünyasında bu haftanın (1-7 Şubat) en çok konuşulan olayları…

07 Şubat 2016 Pazar 06:00
793 Okunma
Sizden bir şey kaçmıyor!

Anma Gecesinde PİŞTİ Oldular

2013 yılında hayatını kaybeden merhum sanatçı Tuncel Kurtiz’in 80. yaş günü, önceki akşam düzenlenen özel gecede kutlanarak anıldı.

Merhum sanatçının 77. yaş gününde eşi Menend Kurtiz’e, ‘‘80. yaş günümüde İnşallah hep birlikte kutlarız” şeklindeki sözlü vasiyetini, oyuncu dostları yerine getirerek kendisini yad ettiler. Bu özel geceye aralarında Kenan İmirzaloğlu – Sinem Kobal, Berrak Tüzünataç – Birkan Sokullu, Cansu Dere, Selma Ergeç, Zafer Algöz, Rıza Kocaoğlu, Ferhan Şensoy, Güven Kıraç, Nursel Köse, Menderes Sağmancılar ve Şevval Sam’ın bulunduğu ünlü isimler katılarak usta sanatçıyı 80. doğum günü tarihinde bir araya gelerek andılar. Geceye katılan isimler arasında yer alan Ferhan Şensoy, yakın dostu merhum sanatçı Kurtiz ile birlikte geçen anılarını kameralara anlattığı sırada gözlerinin dolması dikkatlerden kaçmadı.

PİŞTİ OLDULAR

Özel anma gecesinde istenmeyen bir de pişti olayı yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda birlikte başbaşa tatile çıkmaları ile isimleri bir dönem aşk dedikodularına karışan Kenan İmirzalioğlu ve Berrak Tüzünataç pişti oldular. Geceye sevgilileri ile katılan ikili, yan yana gelmemeye özen gösterdiler. Mekan çıkışı yine karşılaşmamaya dikkat ettikleri görülen ikiliden Berrak Tüzünataç sevgilisi Birkan Sokullu ile geceden ilk ayrılan isimler arasında yer alırken,  İmirzalioğlu hakkında sorulan soruları duymamazlıktan geldi. Pişti olayının diğer tarafı Kenan İmirzalioğlu’da geceden sevgilisi Sinem Kobal ile el ele en son ayrılırken röportaj isteklerini geri çevirerek soru kabul etmedi.

***

Barış’ı Unutmadılar

Yediden yetmişe herkesin sevdiği sanatçı Barış Manço, Kadıköy’de şarkılarıyla anıldı.

Bundan tam 17 yıl önce aramızdan ayrılan yediden yetmişe herkesin sevdiği Barış Manço Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı. İzleyicilerin yer bulmakta zorlandığı gecede çocuklar anne babalarının kucaklarında gençler merdivenlere oturarak Barış Manço'yu andı, şarkılarına eşlik etti.

Barış Manço'nun Rüya isimli bestesiyle gerçekleşen sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Lale Manço anmaya katılan herkese teşekkür etti. "Sizi gördüğümüzde ailemizi görmüş gibi oluyoruz. Buraya 17 yıldır gelenler de var" dedi. Manço ailesinin konuşmasının ardından sahne alan Cemil Demirbakan, Eylem Pelit, Gültekin Kaçar, Mert Türkmen ve Turhan Yükseler’den oluşan Tehlikeli Madde Grubu, Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi korosu ile Barış Manço’nun Arkadaşım Eşek ve Nane Limon Kabuğu şarkılarını söyledi. Gece Barış Manço şarkılarının hep bir ağızdan söylenmesiyle sona erdi. Caddebostan Kültür Merkezi’nde Barış Manço’nun eşyaları ve fotoğraflarından oluşan bir sergi de açıldı. İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği ve Manço’nun kültürel zenginliğini anlatan sergi CKM’de 1-10 Şubat tarihleri arasında görülebilir.

***

Emre, Kubat İle Düet Yapacak

TOÇEV'in; çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının ünlü isimlerini aynı sahnede buluşturacağı "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" projesinde milli futbolcu Emre Belözoğlu da yer alacak. Belözoğlu, 9 Şubat gecesi Tim Maslak Show Center'daki konserde Kubat'la aynı sahneyi paylaşıp birlikte türkü okuyacak. Ünlü futbolcu, projenin müzik direktörü Metin Özülkü ile yaptığı ses provaları  sırasında seslendirdiği türkülerle dikkat çekti. Özellikle Kazım Koyuncu'nun Dido türküsünü büyük bir başarıyla yorumlayan futbolcu, bir türkü sever olduğunu açıkladı. Belözoğlu, "Müzik hayatımda hep oldu. Evde, arkadaş ortamında hep şarkı türkü söyleriz. Bu yüzden müziğe çok uzak değilim ve provalarda pek zorluk çekmedim" dedi.

***

Nişan Yüzükleri İçin Servet Ödedi!

21 Mayıs'ta Cunda Adası’nda gerçekleştirilecek tören ile dünya evine girmeye hazırlanan Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal çifti, önceki gün nişan yüzüklerini almak için Nişantaşı'ndalardı. Nişan yüzükleri için ikilinin mağazaya girmelerinin hemen ardından, mağazanın kapılarının kapatılması ise şaşkınlıkla karşılandı. İkili, ''Arkadaşlar doğum günü için alınan bir yüzük, evlilikle alakası yok'' diyerek gülümsedi. İmirzalıoğlu, düğün yerinin de Cunda Adası değil, Büyükada olduğunu söyleyerek kahkaha attı. Çiftin nasıl bir yüzük aldıkları saklanırken, mini bir servet değerinde olduğu da öğrenildi.

***

Sanatçı Dostları Kubat’ı Yalnız Bırakmadı

Sevilen sanatçı Kubat sanat hayatının 20. yılı ve ‘‘Al Ömrümü’’ adını verdiği 10. Albümünün kutlamasını önceki akşam Sahne İstanbul adlı mekanda yaptı.

20 YIL DAHA SAHNEDEYİM!

Sahne performansından önce gazetecilerin karşısına çıkan Kubat, sorulan soruları yanıtladı. Kubat, “Güzel bir gala gecesi hazırladık, 20 yıldır bu piyasadayım. Bu özel geceye tüm sevdiklerimi ve dostlarımı davet ettim” dedi. Bu özel gecenin kendisi için çok heyecanlı geçtiğini belirten sanatçı, “Bu heyecanla bir 20 yıl daha devam edeceğiz ve ondan sonra da emekliye ayrılacağız. Bu albümde çocukluğumu dinliyorum” dedi. Yeni albümü hakkında konuşan Kubat, “Gün yüzüne çıkmış 3-4 tane türkü ve 5 tane yeni beste var. Cem Karaca, Neşet Ertaş gibi üstadları da yaad ettik. ‘‘Al Ömrümü’’ çok farklı bir enerjisi var, çok farklı güzel bir albüm oldu” dedi. Tüm konukları kapıda karşılayan Kubat, pastayı ise tüm sanatçı dostları ile keserek herkese bir kez daha teşekkür etti.

BANA İLK KUBAT EL UZATTI

Sevilen sanatçı Zara da yakın dostu olan Kubat'ı, özel gecesinde yalnız bırakmadı. Zara, "Çok sevdiğim bir arkadaşımın en değerli anlarına şahit olmaya geldim" dedi. 2 yıl sonra kendisinin de 20. Yılı geride bırakacağını belirten Zara, "Meslek hayatımda bana ilk kucak açan ve beni onure eden ilk Kubat olmuştur. O günden bu zamana kadar sıkı ve devam eden bir dostluğumuz var" dedi. Kubat'ın başarısını, "20 yıldır kendisini bu piyasaya kabul ettirmek büyük bir başarıdır" diyerek açıklayan Zara, "Albümü mükemmel buldum, kesinlikle dinlenmeli. Yakın zamanda bende türkü albümü ile geliyorum" diyerek sözlerini sonlandırdı.

SİZDEN BİR ŞEY KAÇMIYOR!

"Ben dünyanın 8. Harikasıyım" açıklaması ile gündeme gelen başarılı şarkıcı Ziynet Sali, gala gecesine bir geldi, pir geldi. Mekan girişinde aracından inen Sali, giydiği topuklu ayakkabısının kemeri çözülünce görevlilerden yardım istedi. Hemen yanına ayakkabısının kemerini bağlayan görevliye teşekkür eden şarkıcı, "Sizden bir şey kaçmıyor" dedi. Kubat'a destek için geldiğini belirten şarkıcı, "Kubat çok sevdiğim ve değer verdiğim bir arkadaşımdır. Allah ona bol kazançlar versin" dedi. Röportaj sırasında birbirlerine sarılan ikili, "Biz iki çok eski dostuz" diyerek birbirlerine her zaman destek olacaklarını söyledi.

***

Havada Yüzmek Galası Yapıldı

Neriman Uğur ve Zeynep Gülmez’in oynadığı “Havada Yüzmek – Airswimming” oyun galası Afife Jale sahnesinde gerçekleşti. İstanbul Jest Tiyatro’nun sahneye koyduğu oyunun yönetmeni Murat Sarı. Gösterimde; Murat Gülmez imzası taşıyan dekor ve Özkan Sezer’in ışık tasarımı izleyenler tarafından tam not aldı. Birçok ünlü ismin katıldığı galada, Hüseyin Avni Danyal, Hakan Meriçliler, Ali Poyrazoğlu, Selin Demiratar, Başak Daşman, Deniz Özerman, Mesut Özkeçeci, İpek Bağrıaçık da vardı. Toplumun ahlak kurallarına uymadıkları gerekçesiyle, dünya tarihinin utanç sayfalarında yer alan “sabıkalı akıl hastaları hastanesine” hapsedilmiş iki kadın. Persophone ve Dora’nın hikayesini anlatan oyun 3 – 19 Şubat Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

***

İTÜ BaşArı Ödülleri Sahiplerini Buldu!

En Başarılı İş Adamı: Ali Koç

En Başarılı İş Kadını: Güler Sabancı

En Başarılı İş Dergisi: Capital

En Başarılı Kitap: Elveda Güzel Vatanım - Ahmet Ümit

En Başarılı Film: Düğün Dernek 2

En Başarılı Dizi: Kiralık Aşk

En Başarılı Şarkı: Kırk Yılda Bir Gibisin - Murat Dalkılıç

En Başarılı Kadın Şarkıcı: Sıla

En Başarılı Erkek Şarkıcı: Murat Dalkılıç

En Başarılı Müzik Grubu: Manga

En Başarılı Radyo Programı: Matrax - Zeki Kayahan Coşkun

En Başarılı TV Sunucusu: Öykü Serter

En Başarılı Kadın Sporcu: Eda Erdem Dündar

En Başarılı Erkek Sporcu: Cedi Osman

En Başarılı Çıkış Yapan Şarkıcı: Güliz Ayla

En Başarılı Karikatürist: Yiğit Özgür

En Başarılı Blogger: Buse Terim

En Başarılı Kadın Film Oyuncusu: Ezgi Mola

En Başarılı Erkek Film Oyuncusu: Burak Özçivit

En Başarılı Kadın ve Erkek Dizi Oyuncusu: Hande Erçel ve Tolga Sarıtaş

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Haldun Dormen

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Zerrin Tekindor

Özel Ödül: Bülent Emin Yarar

Son Güncelleme: 28.07.2017 11:29
Anahtar Kelimeler:
MagazinHüseyin Hatun
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.