Küresel olayları, insanlık tarihinin akışını da analiz ederek ele alan Erkan Trükten, dünyaya nizam veren ve tüm savaşların, ekonomik ve sosyolojik büyük gelişmelerin yönlendiricisi güçleri Deccal Derin Devleti kitabında ele alıyor.

Erkan Trükten'in kitabında "yeni dünya düzeni"nin ne demek olduğundan tutun da, "mavi kan kardeşliği", "Yecüc ve Mecüc'ün kıyısındaki idraksiz insan", "yeni çağ dinlerinde pazarlanan kıyamet ve manyetizma" gibi birçok konuya ışık tutuluyor.
Kitabında İslâm dünyasında DNA değişikliği ve büyük bir dönüşüm yaşandığı tezini işleyen Erkan Trükten, Matrix serisini çeken Yahudi asıllı yönetmen ve senarist Wachowski kardeşlerin çizgi filmiAnimetrix'teki robotların "vaad edilmiş topraklarda" yani Suudi Arabistan'da dijital bir devlete dönüştüğünü, Neom devletinde robot sayısının insan sayısından çok fazla olacağını anlatıyor.
"Zihin Kontrolü, Beyin, Beyin Dalgaları ve Medya Büyücülüğü" bölümü günümüzdeki "algı yönetimi"ne ve amaçlarına ışık tutuyor. Trükten kitabında GDO'lu gıdaların zihin kontrolünün biyolojik altyapısını oluşturduğunu da çarpıcı bir şekilde anlatıyor. 
Şeytanın işbirlikçileri kimlerdir ?
Deccal Derin Devleti kitabında dinsel metinlerin yeni bakış açıları ile yorumlanması yanında, Deccaliyet sisteminin ne olduğu anlatılıyor, yeni küresel dünya düzeninin nereye gittiği anlatılıyor. 
Kitap, dünya tarihini çok farklı bir şekilde ele alıp bugün insanlığın göremediği ve çözmekte zorlandığı birçok olaya ışık tutuyor. 

ERKAN TRÜKTEN KİMDİR?

Bulgaristan'ın Kırcaali şehrinde 1980 yılında doğan Trükten, Jivkov'un Bulgaristan'daki Türklerin isimlerini zorla Slav ismiyle değiştirerek asimile politikası uygulaması üzerine ailesiyle birlikte 1989 yılında Türkiye'ye sığındı. Kağıthane Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde tarih eğitimi alan Trükten, 2004 yılında Bulgaristan'a giderek Sofya Üniversitesi Felsefe Fakültesi'nde felsefe alanında yüksek lisans yaptı. İlk kitabını 2006 yılında "Modern Sığlık/Metafizik Derinlik" adıyla yayınlayan Trükten, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Enstütüsü'ne girdi. İkinci yüksek lisans eğitimini sürdüren Trükten, şiir, deneme, felsefi yazılar ve hikâyeler yazmaktadır.

PULİTZER ÖDÜLLÜ VİET THANH NGUYEN'İN İLK ÖYKÜ KİTABI ÇIKTI

İlk romanı ‘Sempatizan’la Pulitzer, Carnegie Madalyası, Edgar ve PEN/Faulkner’ın da dahil olduğu ona yakın ödül kazanan Viet Thang Nguyen’in ilk öykü kitabı Mülteciler, yirmi yılı aşkın sürede yazdığı ve çeşitli kaynaklarda yayımlanmış sekiz öyküsünü içeriyor. Mülteciler hem yazarın üslup ve anlatı ustalığını tescilliyor hem de yayımlandığı yıl itibariyle ABD başta olmak üzere tüm dünyada yükselen milliyetçi- muhafazakâr, dolayısıyla göç karşıtı siyasi pratiğe ve söyleme karşı sadece Vietnamlı mültecilerin değil, tüm dünyada bu travmaya maruz kalan insanların hakkını ve insanlığın değerini savunması nedeniyle çok kıymetli bir eser olarak görülüyor.

Viet Thanh Nguyen’in son yirmi senede kaleme aldığı öykülerden oluşan Mülteciler, parçalanmış anayurtları ile yeni ülkeleri arasında sıkışıp kalmış insanların deneyimleri üzerinden kimlik, aile, yuva, göç ve Amerikan rüyası temalarını işliyor. 2017 yılında Asya/Pasifik Asıllı Amerikalılar Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Mülteciler’de Nguyen, vatanından ayrılıp başka bir ülkede yuva kurmaya çalışan insanların özlemlerini, aynı zamanda yaşamımızın sınırlarını çizen kendimizi bulma yolculuğunda kurduğumuz ilişkileri ve beslediğimiz arzuları keskin, dolambaçsız, mizahi bir üslupla irdeliyor.

AKİF MANAF'IN YENİ KİTABI 'HIRS' YAYIMLANDI

Genc kadrosuyla ve yazarlarıyla bu koklu geleneğe yeni bir soluk kazandıran Dahi Yayıncılık, yayıncılık sektorunde kazandığı tecrube ile yazarlara ve yazar olmak isteyenlere, yazarlık yolculuğunda danışmanlık yaparken yeni yazarların heyecanını paylaşmaya devam ediyor. Tarihi cok eskilere dayanan yazın ve matbaa geleneği ile dinamik, yenilikci kadrosunu buluşturan Dahi Yayıncılık, Akif Manaf’ın merakla beklenen yeni kitabı; “Hırs”ı yayınladı. Hırsı sonu gelmeyen bir arzu olarak tanımlayan yazar bu kitabında hırsın aşılırsa, dunyanın farklı bir yere donuşeceğinin altını ciziyor.

'BIYIKSIZ OSMANLI' RAFLARDA YERİNİ ALDI

Bizans doneminde Kayseri'den İstanbul'a uzanan aşk, entrika, heyecan dolu bir seruveni akıcı bir dille aktaran Ayhan Un ilk romanı "Bıyıksız Osmanlı" ile okuyucuya merhaba diyor. Kayseri'de medrese eğitim goren Sadık'ın 1453 yılında İstanbul'un fethinden sonra Saray'dan cağırttırılması ile başlayan bir seruveni iceriyor.

Medreseye gonderilene kadar yaylada baba baskısı altında buyuyen Sadık'ı, buyuk umutlarla gittiği Saray'da hic beklemediği ve hic ummadığı bir gorev ve hayat bekler. Tercuman ve danışman olarak başladığı gorevinin arka planında esasında, yine Saray'da tercuman olarak bulunan Rum Aliki'den olası gizli kapaklı organizasyonlarınacığa cıkarılması yatmaktadır.

Tamamen kurgudan ibaret olan roman, donemin atmosferinden esinlenerek kendi dunyasını yaratmış ve hem gorevi itibariyle hem de duygusal hayatında ikilemler arasında kalan Sadık'ın ic dunyasını okuyucu ile buluşturuyor.

TURKUAZ KİTABINDA DÜNYADAN YOĞUN İLGİ

Turkuaz uzerine yazılmış ilk ve en kapsamlı eser olan ‘Turkuaz Gokyuzunun Ve Yeryuzunun Mirası’ kitabı; adı Turkler ile butunleşen Turkuaz rengini ve hikayesini tum dunyaya tanıtıyor.

İngilizce ve Turkce yayımlanan eser dunyadaki en onemli uluslararası mimarlık ofislerine, muzelere, sanat galerilerine, Turk elciliklerine, dunyanın onde gelen kutuphanelerine, universitelerine ve UNESCO gibi uluslararası kultur kuruluşlarına gonderilerek raflarda yer almayı başardı.

Turkuaz renginin tum dunyaya tanıtılmasında önemli rol oynayan “Turkuaz Gokyuzunun Ve Yeryuzunun Mirası”kitabına
dunyadan yoğun ilgi ve talep devam ediyor.

Koleksiyonda 48 farklı turkuaz tonu yer alıyor

Filli Boya’nın bu kitaptan ilham alınarak oluşturduğu Turkuaz Renk Koleksiyonu’nda ise toplam 48 farklı Turkuaz tonu bulunuyor. Bunlardan 7 renk Selcuklu donemi Turkuaz orneklerinden oluşurken, diğer 34 farklı Turkuaz tonu ise Osmanlı donemi sanat ve mimari eserlerden belirlenen yansımalardan oluşuyor. Koleksiyonda ayrıca gunumuz Turkuaz orneklerinden de 7 renk yer alıyor. Eş zamanlı olarak dunyada ilk kez Turkuaz uzerine oluşturulmuş en kapsamlı kitap olan “Turkuaz Gokyuzunun Ve Yeryuzunun Mirası” adlı eser de hem turkuaz taşının,hem de turkuaz renginin kulturumuzun her alanındaki yansımalarına yer veriyor.

Kitapta; Doğada Turkuaz; Tarihte Turkuaz; Turkuazlı Mucevherler; Sanatı Renklendiren Turkuaz; Edebiyatta Turkuaz gibi başlıklar inceleniyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.